Історія

У селі Коломацьке Полтавського району демонтували пам’ятник засновнику компартії Болгарії Благоєву

У селі Коломацьке Полтавського району на вимогу Інституту нацпам’яті демонтували пам’ятник соратнику Лєніна, одному  із засновників Комуністичного Інтернаціоналу, засновнику Болгарської Комуністичної партії Дмитру Благоєву Ніколову. Про це повідомив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) в Полтавській області Олег Пустовгар.

У офіційних листах до голови Коломацької сільської ради Почечуна за підписомзаступника голови УІНП Володимира Тиліщака надано роз’яснення щодо необхідності демонтажу цього пам’ятника.

 «Відповідно до пп. «ґ» та «д» п. 4 частини першої ст. 1 Закону, до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії.Дмитро Благоєв Ніколов (1856 – 1924) – засновник Комуністичної партії Болгарії, один з засновників Комуністичного Інтернаціоналу (ІІІ Інтернаціонал). Комінтерн (Комуністичний інтернаціонал) було засновано у 1919 році за ініціативи В. Леніна. Офіційно метою діяльності Комінтерну була організація «світової пролетарської революції», яка мала призвести до встановлення у країнах світу комуністичних режимів. Члени Комінтерну в інтересах СРСР проводили шпигунську, диверсійну та терористичну діяльність у країнах Заходу. Починаючи з середини 1920-х років Комінтерн використовувався керівництвом СРСР та ВКП (б) для впливу на політику комуністичних партій країн світу та здійснення їх так званої «більшовизації». Зокрема, після 1927 року через Комінтерн керівництво ВКП (б) реалізовувало політику підпорядкування діяльності існуючих на той момент комуністичних партій інтересам Радянського Союзу», – зазначено у документі УІНП.

Голова Коломацької сільської ради Євген Почечун у офіційній відповіді Полтавському офісу УІНП висловив згоду передати погруддя болгарського комуніста до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі.

Полтавський офіс УІНП

Вадим Кирпиченко

Recent Posts

110 підписів за позбавлення Сидоренка премій зібрали за 3 доби

24 квітня вранці на сайті Заводської міськради розмістили петицію Марини Лупашко, в якій вона вимагає…

1 тиждень ago

Історія і таємниці Лохвицької землі

Книгу під такою назвою її авторки – Ліна й Лариса Яковенки – презентували 21 березня…

1 місяць ago

За минулий тиждень Пирятинщина втратила 3 захисників

У перший тиждень лютого кривава війна забрала життя 24 мужніх воїнів з Полтавщини. Серед них…

3 місяці ago

Молоді урбаністи досліджували Пирятин

Як розвивався Пирятин, як містяни освоювали простір та планували забудову, як сьогодні живе та фукціонує…

4 місяці ago

80 років тому УПА на міжнародній конференції єднала поневолені народи проти Москви. Серед учасників  Катерина Мешко з Полтавщини

АВТОР: Олександр Панченко 80 років тому на Волині відбулася Перша конференція поневолених народів Сходу Європи…

5 місяців ago

Семикласниця наклала на себе руки в той день, коли вчителька застукала її з цигаркою

15 листопада Тоня, учениця Лохвицької гімназії №1, якій щойно виповнилося 12 років, наклала на себе…

5 місяців ago

This website uses cookies.