У межах  культурно-освітнього марафону «Наша незалежність» Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації https://bit.ly/3rRbcli    та Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті  за матеріалами  книги «Полтавщина. «Шлях до незалежності 1985-1991» (упорядники : Олександр Білоусько і Тарас Пустовіт) публікують низку  історичних матеріалів (фото, документів, інформацій із газет, історій очевидців) про  знакові події боротьби за відновлення  незалежності на Полтавщині.

Вересень 1990 р. Український Прапор повертається на Полтавщину. Минуло лише півроку з того березневого дня, коли міська Рада м. Червонограда на Львівщині ухвалила підняти над містом синьо-жовтий Український прапор. Але за цей короткий строк всупереч диктату компартії, національна символіка визнана демократичними радами Львова й Івано-Франківська, Тернополя і Житомира, Хуста, Луцька, Рівного, Києва, Харкова, Дніпродзержинська, Кременчука, сотень міст і сіл України. Сама історія відродила і освятила кольори, що символізують чисте небо і золоту пшеницю – працю і мир. Ці кольори вели на бій українські дружини під Грюнвальдом у 1410 році, козацькі полки за часів Хмельницького та Мазепи, підіймали людей на барикади в 1848 році.

А у 1917-1920 рр. вся Полтавщина цвіла нашими прапорами. Для нас це не просто кольори – це голос нашої історії, це душа нашого народу, його прагнення до волі та добробуту. 

Дорогі полтавці!

Питання про національну символіку вноситься на сесію Полтавської міськради, що розпочинає роботу 27 вересня. Цього ж дня о 17 годині біля Дзвіниці Успенського Собору відбудеться посвячення національного прапора. О 18-й годині прапор буде урочисто піднято в центрі міста.

Запрошуємо всіх на свято освячення та підняття національного прапора.

Нехай ця історична мить ще більше згуртує нас. Не будемо байдужими до своєї долі, бо немає в світі нічого дорожчого за вільну людину на вільній землі.

Будьмо вільними! Будьмо народом, що підвівся з колін і прагне сам будувати своє життя.  

Полтавська Крайова організація Народного РУХУ України

Поточний архів Полтавського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Машинопис. Оригінал. 

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon