Студент Чичерський розробляв методи біологічної боротьби з колорадськими жуками

26 січня 2022 року Йосипу Чичерському, який більше 20 років був директором Лохвицького Центру дитячої та юнацької творчості, могло б виповнитися 63 роки. Він відійшов у вічність 27 листопада 2021 р, залишивши у спадок наслідки численних своїх добрих справ, теплі спогади вдячних учнів.

Під час святкування 70-річчя Лохвицького ЦДЮТ (1995 р.) голова райдержадміністрації Володимир Заболотний зав’язує галстук його директору. Фото з архіву ЦДЮТ.

У вісімдесятих і дев’яностих роках минулого століття, коли діти не мали комп’ютерів та інших гаджетів, шкільні програми були не настільки насиченими, позашкільні освітні установи Лохвиці були переповненими. Установи – це станція юних техніків, станція юних натуралістів, Будинок піонерів (пізніше – Центр дитячої та юнацької творчості). Наприкінці 80-х Лохвицький Будинок піонерів очолив молодий учитель біології Йосип Чичерський. Закарпатець закінчив Ужгородський університет і потрапив до Лохвиці за розподілом. На його уроках побували тодішні керівники районного відділу освіти, директор школи №1 Микола Солонець і звернули увагу на знання й педагогічний хист, тож запропонували стати директором Будинку піонерів. Молодому вчителю це з успіхом вдалося.

У кращі часи під його керівництвом діяло по 70 різноманітних гуртків. Йосип Чичерський також керував гуртками, зокрема, вчив водити мотоцикли й скутери. Полишив пост директора лише 2015-го, але про це – пізніше.

Йосип Чичерський, 2006 р. Фото С. Ніконова.

Цікава деталь біографії – в університеті займався науковою роботою, разом із керівником, професором Поніним, розробляв біологічний метод боротьби з колорадськими жуками за допомогою нематод (круглих червів). Певний вид паразитів призводить до безпліддя жука. Однак ті наукові розробки після розвалу СРСР залишилися в Ленінграді, метод розповсюдження не набув. Йосип Йосипович застосував набуті знання лише в педагогічній практиці, а жуків ми й понині нищимо отрутами, а не екологічно чистими біологічними методами…

Автор: Сергій НІКОНОВ

У продовженні читайте, як Йосип Чичерський запровадив у Лохвиці дзюдо і видавав підліткам права водіїв мотоцикла.

Читайте також:

В ПИРЯТИНІ ВІДКРИЛИ “ШКОЛИ МАЙБУТНЬОГО”

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon