Сьогодні, 16 жовтня, рівно 80 років з моменту розстрілі євреїв у Засуллі. 10 жовтня 1941 року комендант Рамдорф видав наказ. У ньому говорилося: «16.10.1941 р. всі лубенські євреї повинні прибути о 9 годині ранку на центральну площу міста, взявши з собою теплу одежу і запас харчів на три дні…». 16 жовтня потік людей по вулицях Полтавській і Степана Разіна пішов на Голгофу. Місцем розстрілу осіб єврейської національності став протитанковий рів в районі села Засулля.»
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_720,h_960/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/246049367_3013597298953799_8856359543687443704_n.jpg)
На місці масового вбивства, де було розстріляно майже 4000 людей встановлено пам’ятний знак, що нагадує нащадкам про трагічні події. Останній свідок тієї трагедії Анатолій Кишкань досі проживає в Лубнах. Його дитиною на руках у матері було кинуто у спільну яму розстріляних. Мати вибралася із засипаного рову, чим врятувала життя. На мітингу виступили міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, та представник єврейської громади Геннадій Хенкін. У період з 1941 до 1945 року на українських землях загинуло близько 6 000 000 цивільних осіб, з яких близько 900 000 євреїв, що проживали в Україні.
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_720,h_960/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/246288840_3013597255620470_8413637646294212699_n.jpg)
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_auto,q_glossy,ret_img,w_960,h_720/https://gazeta-apelsin.com/wp-content/uploads/2021/10/246124407_3013597202287142_4828972374352955995_n.jpg)