Від ГО «Світанок» Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП)  отримав інформацію щодо незаконного розташування на території с. Нелюбівка Диканської селищної ради пам’ятника Михайлу Фрунзе. З цього приводу регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар звернувся на гарячу урядову лінію.

 «Міхаїл Фрунзе – військовий комісар, уповноважений Реввійськради в Україні і командувач більшовицькими збройними силами України і Криму, один з основних воєначальників окупаційної Червоної армії під час  війни більшовицької ленінської Росії проти УНР. Належав до Політичного бюро ЦК КП(б)У. Керував боротьбою проти українських повстанців.  Відповідно до підпункту «д» пункту 4 частини першої статті 1 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, із встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті. Отже, зазначений пам’ятник є символікою комуністичного тоталітарного режиму», – наголошується у зверненні.  Пустовгар процитував Рішення  Конституційного Суду України від 16.07.2019 р. за №9-р/2019 , справа №1-24/2018 (1919/17) : «За своєю злочинною сутністю комуністичний режим і нацистський режим були однаковими, а методи здійснення ними державної репресивної політики – тотожними. Названі режими категорично заперечували можливість існування української незалежної держави, переслідували її прихильників та перешкоджали українському національному відродженню». 

У Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП зажадали  невідкладно вжити заходів  з виконання   вимог чинного законодавства у частині проведення демонтажу. Зокрема, запропоновано  передати пам’ятник до парку радянського періоду комунального закладу Сумської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі». 

Нагадаємо, у 2016 році у межах декомунізаційних процесів розпорядженням Полтавської облдержадміністрації вулицю Фрунзе – одну із найдовших центральних вулиць Полтави перейменовано на Європейську. Ця назва символізує європейський вектор розвитку України.

Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП 

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon