19 січня майбутні учасники загону, рішення про створення якого тільки-но прийняли 16 січня, вчилися поводитися зі зброєю та надавати першу допомогу при травмах. Крім навчань, мета збору – згуртувати людей.

Загін територіальної оборони був сформований у Лохвиці ще 2014 року, та потреби в ньому не виникало. Під час мітингу, який відбувся біля Лохвицької міськради 16 лютого, в День єднання, ініціатори запросили бажаючих до Будинку культури і провели перші збори. Прийняли рішення про створення загону, командиром обрали голову ГО «Спілка ветеранів ЗСУ Лохвиччини» Миколу Литвиненка (він багато років був комісаром Лохвицького РВК), його заступником – міського голову Віктора Радька. Згодом другим заступником командира став його соратник по волонтерській роботі з підтримки українських воїнів – фермер Володимир Зінченко.

Жінки уважно і старанно вчаться володінню зброєю.

У актовій залі Лохвицького МБК 19 січня зібралося більше 30 чоловік, серед яких 8 жінок. До речі, вони дуже старанно розбирали і збирали автомати та пістолет, вчилися накладати джгут. Як повідомляють організатори, вже більше сотні охочих подали заяви, щоб увійти до загону. Сформована вже перша рота під керівництвом Миколи Голінка. Штаб активно співпрацює з міськрадою.

Капітан Вадим Панасенко інструктує керівницю інформаційної групи загону Єлизавету Сачуру. Фото Олега Доленка.

Навчальну зброю надав Лохвицький райвійськкомат. Капітан Вадим Панасенко разом із ветераном АТО Юрієм Приймою вчили поводженню зі зброєю тих, хто не вмів. А чоловіки, які служили в армії, пам’ятають техніку неповного розбирання автомата Калашникова.

Медик Віктор Сколота дав урок зупинки кровотечі, показав, як правильно накладати джгут на кінцівки. Бажаючі відпрацьовували навики одне на одному, щоб використати їх за потреби на полі бою.

Подати заяву про вступ до загону можна у його штабі особисто (Лохвиця, вул. Перемоги, 16, 2 пов., 10–12 год. по буднях) або у електронному вигляді за посиланням ТУТ.

Віктор Сколота демонструє вміст солдатської аптечки. Фото Єлизавети Сачури.

Про подальші навчання, які проходитимуть по суботах, штаб інформуватиме через Фейсбук (групи «Лохвиця», «Жити гідно»).

Головна мета – навчити і об’єднати людей, – підсумував Микола Литвиненко. – Хоча це справа добровільна, люди масово пишуть заяви про прийняття в загін. Ми маємо бути готовими гідно зустріти загарбників.

Автор: Олег Доленко

Читайте також:

У ЦЕНТРІ ЛУБЕН ПАЛАЛА АВТІВКА

Поділись з друзями!
error2
fb-share-icon

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.