Ресурс доступний за посиланням: https://wartoday.info/. Він покликаний систематизувати інформацію про перебіг російсько-української війни після широкомасштабного вторгнення РФ в Україну та її наслідки у регіональному вимірі.

На інтерактивній карті систематизується інформація про:

  • втрати окупаційних військ: знищену техніку та живу силу ворога,
  • полонених окупантів,
  • воєнні злочини, викрадення людей, мародерство росіян в Україні,
  • українських біженців,
  • спротив мешканців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях

Дані постійно оновлюються.

Усі, хто володіє інформацією, фото- чи відеоматеріалами, можуть запропонувати їх для розміщення в геоінформаційній системі. Надіслати матеріали можна через сайт. Після перевірки адміністраторами, інформація буде додана на карту. Сайт працює у трьох мовних редакціях: українською, російською та англійською. Інтерактивна карта створена та наповнюється командою фахівців Української жіночої варти та Українського інституту національної пам’яті.

«Наш головний критерій − перевіреність і достовірність даних, які ми вносимо на карту. Інформація про знищення російської техніки та живої сили ворога оновлюється там оперативно і з чіткою локалізацією на карті, додаванням фото та відео. А ось відомості про обстріли українських територій з’являються на карті з великою затримкою – у кілька днів або тижнів – аби унеможливити використання ресурсу ворогом для корегування вогню», – розповідає Олена Охрімчук, співробітниця Українського інституту національної пам’яті.

Ресурс буде корисним для журналістів, політологів, дипломатів, правозахисників, дослідників, істориків.


За матеріалами офіційного сайту УІНП

Читайте також:

У ЛУБНАХ ЗАТРИМАЛИ ЛЮДЕЙ ЯКІ ПЛАВАЛИ НА ВОДІ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon