6 грудня починають діяти нові карантинні правила — в транспорті буде більше людей, а в заклади пускатимуть лише з COVID-сертифікатами

24 листопада Уряд оновив карантинні заходи, відповідно яких для відвідування громадських закладів у «жовтій», «помаранчевій» і «червоній» зонах потрібен буде сертифікат про вакцинацію, одужання або негативний тест на коронавірус. Разом з тим, Кабмін збільшив кількість пасажирів, який можна перевозити у громадському транспорті. Оновлені обмеження починають діяти з понеділка, 6 грудня.

Їздити громадським транспортом поки що буде легше

Основною зміною щодо роботи транспорту є те, що у «зеленій», «жовтій» і «помаранчевій» зонах дозволено перевозити не тільки пасажирів на місцях для сидіння, а й на «стоячих» місяцях. Кількість таких пасажирів має не перевищувати 50% від кількості місць для стояння відповідно до технічних характеристик салону.

Водночас, Міністерство охорони здоров’я зазначає, що діє заборона на міжобласні та міжнародні перевезення для тих, хто не має COVID-сертифікатів.

Зайти у кафе чи кінотеатр в «жовтій» зоні можна лише за наявності COVID-сертифікату

Тепер на «жовтому» рівні епіднебезпеки працювати можуть лише ті громадські заклади, де всі співробітники мають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19 або чинний негативний тест чи сертифікат про одужання.

Відвідувати такі заклади дозволяється лише людям, які також отримали принаймні одну дозу вакцини. Окрім документа про вакцинацію, для відвідування закладу підійде і чинний негативний тест або сертифікат про одужання.

Раніше заклади мали можливість обирати формат роботи: не перевіряти COVID-документи, але дотримуватись обмежень «жовтого» рівня, або перевіряти документи, але працювати без дотримання відповідних норм.

З 6 грудня така опціональність не передбачена: всі заклади мають перевіряти наявність COVID-документів як у співробітників, так і у відвідувачів.

Ці обмеження стосуються кінотеатрів, театрів, філармоній та інших закладів культури, закладів громадського харчування (окрім замовлень на виніс та доставки), спортзалів і басейнів, закладів із розміщення (окрім готелів, санаторних і соціальних закладів), проведення масових заходів (за виключенням атестації здобувачів освіти).

При цьому, співробітники громадських закладів мають перевіряти у відвідувачів усі COVID-сертифікати, зчитуючи QR-код мобільним додатком «Дія». Після зчитування на смартфоні перевіряючого відображається статус COVID-сертифікату: чинний/нечинний. Без перевірки та зчитування COVID-сертифікат не вважається наданим та перевіреним.

Представники закладів мають не просто запитувати про наявність сертифікатів чи перевіряти їх візуальну наявність. Уповноважений працівник закладу має на вході до приміщення виміряти термометром температуру відвідувача та зчитати смартфоном QR-код його COVID-сертифікату.

У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею «Порушення правил щодо карантину людей» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 до 170 тисяч гривень.

При цьому, продовжується заборона на перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, та самовільне залишення місця самоізоляції чи обсервації.

Обмеження для закладів освіти не змінилися

Для роботи закладів освіти в умовах карантину усі співробітники мають бути вакциновані принаймні однією дозою вакцини проти COVID-19 для «жовтого» рівня епіднебезпеки та двома дозами — для «червоного» рівня.

Якщо співробітник має протипокази до проведення щеплення або нещодавно перехворів на COVID-19, то повинен надати відповідний медичний висновок або сертифікат про одужання.

При цьому, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% здобувачів освіти та співробітників, очна робота такого закладу заборонена.

Робота дитячих садків та початкових шкіл дозволена незалежно від рівня вакцинації.

За матеріалими: Полтавщина

Читайте також: В ОБЛАСТІ ДЕМОНТУВАЛИ ЩЕ 3 ПАМ’ЯТНИКИ КОМУНІСТАМ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon