Рівень військової загрози нагадує початок 2014 року – говорить речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович.

Ситуація погана, одразу скажу. Вперше з 2014 року рівень військової небезпеки – політичної, гібридної – схожий на рівень кінця 2013 – початку 2014 року, коли вони вже готувалися захоплювати Крим“, – пояснив речник української делегації в ТКГ.

Арестович наголосив, що російська влада спеціально нагнітає обстановку. На дипломатичному фронті Москва намагається повісити усю провину за ситуацію на Україну та її західних партнерів.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба провів телефонні перемовини з високим представником Євросоюзу Жозепом Боррелем. Кулеба попросив Брюссель вжити заходів, аби зупинити новий прояв російської агресії. Боррель, своєю чергою, запевнив, що ЄС підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.

Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні загострилася 8 листопада. Тоді сотні мігрантів у супроводі білоруських силовиків вирушили до кордону Польщі та вже неодноразово намагалися штурмувати його.

Через ці події польська влада оголосила про бойову готовність на кордоні. Польща також хоче відгородити кордон з Білоруссю стіною (це планують зробити вже до кінця першої половини 2022 року).

14 листопада стало відомо, що білоруські силовики готують мігрантів до масштабної спроби прориву кордону Польщі. Нині на кордоні нарахували понад 16 тисяч мігрантів. За даними польських прикордонників, представники білоруських спецслужб роздають мігрантам інструкції, обладнання та газ.

Будинок іграшок UA


Більше півтисячі своїх спецпризначенців готова перекинути до України Британія.

“Оперативна група до 600 британських військовослужбовців готова до розгортання в Україні через побоювання, що Росія готова вторгнутися на її сусіда”, – пишуть британські ЗМІ

“Підрозділи SAS і парашутного полку були попереджені, що вони можуть бути відправлені в країну протягом декількох годин, – пояснює видання “The Mirror”. – Підготовка відбувається після того, як начальники оборони та глава МІ-6 повідомили, що президент Росії Володимир Путін представляє явну і реальну небезпеку для України та Заходу.”

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon