У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати до кінця цього року обіцяють підняти пенсії двом групам пенсіонерів: які мають найменший та понаднормовий робочий стаж. Пенсії зростуть.

Про це повідомляє “Прямий” з посиланням на міністра соціальної політики Марину Лазебну.

До завершення цього року підвищення отримають ще дві групи пенсіонерів. По-перше, це пенсіонери з найменшими пенсіями, які мають маленький страховий стаж — з 1 грудня збільшаться мінімальні пенсії у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму. Також відповідно будуть перераховані надбавки та підвищення до пенсії, які визначаються на базі прожиткового мінімуму, в тому числі надбавка за понаднормовий стаж”, – розповіла міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Другу групу, за її словами, складають пенсіонери, старші за 65 років, у яких страховий стаж є більшим за 30 років у жінок та більшим за 35 років у чоловіків. З 1 грудня мінімальна пенсійна виплата для них зросте з 2400 гривень до 2600 гривень.

Hillary-shop UA

Також вона розповіла, що на наступний рік у міністерстві склали календар підвищення пенсій, який включає 12 етапів адресного підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів. Один з етапів — індексація пенсій в березні. Це дозволить виправити несправедливість, яка виникла, коли під час реформи 2017 року з механізму індексації виключили пенсії цілої низки людей — державних службовців, науковців, журналістів, військових”, – зауважила міністр.

Окрім того, за її словами, з жовтня наступного року розширять ініційовану президентом лінійку вікових доплат до пенсії літнім людям на категорію пенсіонерів віком від 70 до 75 років. Мінімальна пенсійна виплата для людей, старших за 70 років, зі стажем 30/35 років буде 3000 гривень.

Також у календарі підвищення на наступний рік є етапи, які стосуватимуться підвищення пенсій ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВООЗ ЗАСУДИЛИ ВАКЦИНАЦІЮ ДІТЕЙ ВІД COVID

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon