Йдеться про пакети, які зараз можуть надавати безкоштовно, наприклад, в овочевих відділах супермаркетів. Такі норми прописані у проєкті постанови, яку незабаром розгляне Кабінет міністрів.

Документ перебував на порядку денному засідання 17 листопада, але голосування відклали. Постанова потрібна для реалізації закону про обмеження обігу пластикових пакетів, який у Верховній Раді схвалили у червні 2021.

Цей закон передбачає, що розповсюдження пластикових пакетів в Україні можливе лише на платній основі, а мінімальні роздрібні ціни встановлює Кабмін. У результаті уряд визначив, що пакети не можуть продавати дешевше, ніж:

• за 2 грн/шт. – без ручок та бічних складок;

• 2,50 грн/шт. – без ручок з боковими складками або з ручками без бокових складок;

• 3 грн/шт. – з ручками та боковимиічними складками.

Мінімальні ціни планують запровадити з 10 грудня 2021 року, хоча закон почне діяти із січня 2022-го. Уточнюється, що норми стосуються пакетів у формі “рукави”, з дном, відкритою горловиною та зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів.

Крім того, до 1 січня 2023 року буде дозволено надтонкі пластикові пакети розміром 225х345х450 ​​мм – як “первинне пакування”. Вони призначені для упаковки свіжої риби, м’яса та продуктів з них, а також сипучих продуктів та льоду. Тобто, якщо покупець купує оселедець або м’ясо, їх все ж таки запакують у пластиковий тонкий пакет, але до 2023 року мають напрацювати альтернативу.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon