У селі Дейманівка на Пирятинщині розчистили русло річки Удай. Наступного літа на гостей громади очікує новий класний пляж. Та як ці дії вплинуть на річку вцілому – покаже час. Після подібної розчистки у с.Велика Круча, на нашу думку, річка в інших місцях зміліла та почала замулюватися. Адже в одному місці фактично викопано яму.

Екологічний проєкт був ініційований ще кілька років тому та передбачав очистку трьох пляжів на Пирятинщині: власне у Пирятині (о.Масальський), у Великій Кручі та Дейманівці.

Пирятинська очистка “ім.Д.Шаповала” закінчилася сумнозвісно, проект не був реалізований повністю, як задумано. У с.Велика Круча у повній мірі реалізовано і тепер от у Дейманівці також.

Очищення Удаю в Деймаівці реалізується на засадах співфінансування: 900 тисяч гривень виділено обласним бюджетом, а 450 тисяч гривень – кошти об’єднаної територіальної громади. Окрім поглиблення русла буде облаштовано пляж. Піску для цього у Дейманівці достатньо. Поки що.

Вже влітку тут на дейманівчан очікує новий пляж

Уда́й — річка в Україні, на Придніпровській низовині, в межах Ічнянського, Прилуцького, Срібнянського та Варвинського районів Чернігівської області та Пирятинського, Чорнухинського і Лубенського районів Полтавської області. Права притока Сули (басейн Дніпра). Вперше згадується в документах за 1390 рік. Довжина річки 327 км, площа басейну 7030 км². Удай бере початок з болота, що на схід від села Рожнівки. У верхів’ї тече на захід, далі круто повертає на південь і південний схід. У середній та нижній течії річка робить кілька великих закрутів. Впадає до Сули на південний схід від села Луки у селі Березоточа, що на північний схід від міста Лубен.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon