Парламент у першому читанні схвалив законопроект №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост»

 У новому законопроекті пропонується, щоб старост затверджувала місцева рада за поданням голови, але виключно  після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі та погодження з думкою самих мешканців.

Старости мають бути головною комунікаційною ланкою між мешканцями громади та її керівництвом. Тому дуже важливо, щоб люди мали змогу впливати на вибір кандидатури старости – говорить Міністр розвитку  громад та територій Олексій Чернишов.

Законопроектом передбачається, що староста залишається посадовою особою. При цьому документ пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями.

Також виключається обов’язковість входження старости до складу виконавчого комітету ради. Але він матиме право дорадчого голосу, бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії, представляти інтереси мешканців свого округу. Він також може надавати певні адміністративні послуги, завдяки чому мешканцям округу не потрібно буде їхати до центру громади. Перелік послуг має визначити місцева рада.

Також пропонується зміну формулювання старостинських округів, до складу яких входять села.  Кількість населення округу має становити 1500 осіб. Цікаво що Калиновомостівський та Олександрівський старостат вже під цей критерій не підпадають. Тож ймовірніше їх доведеться ліквідувати та приєднати території цих сіл до сусідніх старостатів. Для Олександрвіки це може бути село Вікторія. Для Калинового мосту – Сасинівка.

Староста не матиме права працювати за сумісництвом, зокрема й на громадських засадах, а також займатись підприємницькою діяльністю. Проте у позаробочий час він може займатися викладацькою, науковою або творчою роботою.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon