Пирятинська ОТГ найпроблемніша в районі. 

 Перед початком сесії  слово взяла новообрана голова Лубенської райради Тетяна Качаненко. З трибуни вона подякувала за довіру і сказала, що Пирятинський район виявився найпроблемнішим у їхній раді, адже як вона заявила,  інші районні ради без проблем вже давно передали своє майно в ОТГ, окрім звісно Пирятинської. Саме тому майно райради перейшло тепер до Лубен. Тепер всі шукають, як пошвидше його законно повернути. Цікаво-цікаво…хто ж винен… Ні, не може бути! Тільки не кажіть, що герой наших попередніх дописів протягом тижня? 

Але образливо було чути в бік нашого міста слово “ПІрятин” і так декілька разів. На посади лізуть, переступаючи елементарну грамотність.

          Переповнена лікарня та нестача кисню

Далі до присутніх звернулась виконуюча обов’язків головного лікаря Тетяна Іванченко та повідомила, що зараз в лікарні не вистачає кисню, і якщо кількість пацієнтів збільшиться – ситуація стане критичною. З її слів, у лікарні зараз перебувають 75 хворих на ковід. 8 з них підключені до апаратів ШВЛ. 

“Кожного дня ми використовуємо 20-23 балонів кисню.  Зараз нам вдалося знову домовитись про поставку кисню, адже його не вистачає. Така ситуація по всій країні”, – сказала Іванченко.

Після свого виступу вона подякувала новій владі, що та повернулась нарешті до них обличчям.   І дійсно,  за  останні тижні лікарня почала отримувати “руку допомоги” від влади. Тільки от з її ж слів виходить, що  стара влада зовсім не допомагала медикам. Смішно, адже саме зараз вона дякує “новій” владі, яка ще вчора була старою владою і не опікувалась своїм закладом. 

 Нові та старі активісти

Перед початком роботи   надали слово жителю Великої Кручі Олександру Кайдашу. Мешканець громади заявив про новостворену ініціативну групу  і виступив  від її імені. Олександр звернувся до депутатів з вимогою-побажанням не  залишати пророблену роботу на півдорозі, яку виконали в Великій Кручі і продовжити покращувати їхнє село та робити комфортним. Також нагадав про стару проблему з відсутністю спортивного залу для школи, і попросив допомогти його повернути з приватної власності.  У залі також був “почесний” активіст Пирятина Анатолій Буряк. Щоправда вже не бігав по залу з камерою, як робив раніше, а просто мовчки спостерігав. Мабуть, і постів про збільшення штату в ОТГ ми від нього вже не побачимо. Ех, Толька… а так красиво починав!

             Ще навіть не дійшли до розгляду першого питання – вже сварка

Ініціативу Іванченко підхопив міський голова. У добрій традиції  українських політиків він вирішив нічого не змінювати. Тому просто критикував і поливати брудом  попередню владу  в особі присутнього в залі Рябоконя. Слово за слово і вони обоє почали доводити, хто жі з них мав займатися лікарнею. Секретар Пазюк в цей час мовчки сидів, замріяно посміхаючись, та можливо, насолоджувався процесом, адже розумів, що “хлопчики“ зараз сваряться саме через нього, адже  провина у знищенні лікарні за останні 5 років лежить саме на ньому як на засновнику лікарні. Наймудрішим у цій ситуації став Олександр Гаркавенко. Коли посеред конфлікту Андрій Сімонов звернувся до нього в пошуках підтримки – той  просто попросив їх не вплутувати у свої розбірки.

  Перші  гучні заяви

Перед початком засідання  депутат міської ради Олег Куча  вирішив показати, у кого тут залізні яйця і інакша позиція:

“Повідомляю, що ми створюємо в міській раді фракцію партії “За Майбутнє”, також заявляю, що наша фракція категорично  проти і не буде голосувати за пакетне голосування, адже ми вважаємо, що це порушує закон. Це питання однозначно треба доопрацювати. Також ми не голосуватимемо за  створення секретаріату! На думку нашої фракції –  це точно зараз не на часі, витрачати гроші на таке”, – заявив Олег Куча. 

Цю позицію  одноголосно підтримала  новостворена фракція “Рідне місто” – депутати Ящики та Гаркавенко та депутати від “Довіри” Олексій Рябоконь, Микола Василенко, Володимир Бартошак.  Така поведінка обурила Сергія Пазюка, і це одразу було видно з його обличчя. Тож почалися суперечки. Міський голова знову доводив свою правоту і  переконував, що тут все чесно, законно та створено для полегшення роботи, а не для якихось “договорняків”. Тож в результаті за цей регламент голосували двічі. Перший раз проголосували і питання зовсім не пройшло. У результаті регламент роботи міської ради взагалі не був прийнятий. Тому депутати  спробували домовитися і знову ж таки проголосували. На цей раз з регламенту виключили зовсім пункт про пакетне голосування. Тож поки махінації із землею, схоже, відміняються завдяки свідомості деяких депутатів. Але згодом є ймовірність, що питання знову запропонують внести. 

Не професійний секретар отримав  помічників

Не зважаючи  на критику жителів громади, які більшістю виступали проти того, щоб для Сергія Пазюка створювали спеціальний відділ, який би виконував замість нього роботу – голосів “проти” не вистачило! Тому тепер колишній очільник  районної ради і далі може  робити те, що і попередні 6 років – тобто  дарувати посмішки та палкі промови й вручати грамоти,  активно перекладати провину на інших, покладати квіти у  визначні дні і просто насолоджуватись життям, поки інші працюють. Хоча ні для кого не секрет, що Сергій Пазюк  має вплив на мера і фактично виконує його обов’язки. Це навіть підтверджено тим, що він головує майже на всіх комісіях, сесіях та навіть виконкомі, що здається, суперечить законодавству. Але це не точно.

 Сільради пішли в небуття… 

На сесії депутати проголосували за ліквідацію сільських рад як таких.  Лише Валерій Марченко, колишній голова Смотриків не натиснув “за”, коли ліквідовували цю сільраду.   Рука не піднялась знищити село, в яке вкладав душу, як то кажуть… 

 Гра на камеру чи  благородна мета?

Під час засідання Андрій Сімонов  заявив, що передає свою  першу зарплату на потреби лікарні. Мета дійсно благородна, але  якось занадто багато пафосу. Мер зійшов з трибуни і пройшовши через весь зал передав готівку представникам лікарні. Але головне, що кошти дійсно підуть  на допомогу, і не важливо яким способом. Дякуємо, ось і перша гідна справа на посаді. 

І от настало  важливе питання. Попередню раду критикували за високі премії мера та працівників, і зараз мали розглядати питання про встановлення надбавок меру і його заступникам та працівникам. У проекті пропонувалось  щомісяця виплачувати Сімонову 100 % премії та 50 % надбавки. Але перед початком голосування  Сімонов вніс пропозицію зняти з нього премію та надбавки і виплачувати виключно чисту зарплату. Благородний жест? Чи  розуміння, що люди не підтримають  збільшення зарплати? І депутати таки не підтримали! Пропозицію залишити мера без премії. Тут вже традиційно Сімонов втретє за час засідання поскаржився на “неправильних” журналістів.  Мовляв, зараз  вони знов напишуть, що  це сплановано все, і він сам попросив депутатів не знімати йому премій. Можливо, це так і є, адже  проти зняття надбавок голосували виключно депутати,  які неофіційно підконтрольні меру. А можливо, Андрій Сімонов дійсно вважає, що не має  морального права отримувати премії зараз. 

Але чесно кажучи, щоденні скарги  Андрія  на “неправильних” журналістів  виглядають жалюгідно, ніби  першокласник скаржиться вчительці, що його ображають. Агов, пане голово, Рябоконя ображали куди нищівніше, як то кажуть – лайном закидали, але ж він не жалівся. Оскільки питання зняття премії провалено – Сімонов  щиро попросив  депутатів ще раз проголосувати і забрати в нього премії. Тож депутати  все таки зняли з нього частину премій, але частину залишили. 

Підсумки…

Чому я особисто вважаю це награним? Та тому, що мер таким чином підставив  своїх же працівників під критику громади. З одного боку  він ніби вчинив шляхетно і  відмовився від премій для себе, але в той час ці ж положення діють для всіх працівників міської ради, і саме їх тепер будуть критикувати, мовляв “наш мер  молодець, відмовився від премій, а ви і далі їх отримуєте”. Тому на мою думку, це дійсно вигладає трохи не зрозуміло. Та і не треба забувати,  що премії для своїх заступників та секретаря ради міський голова встановлює особисто! А заступників попереднього голови  сильно критикували за це. 

До речі, всі сесії попередньої міської ради відбувалися з прямою трансляцією на сайті ради та в ютубі, але ця каденція поки що не поспішає відновлювати цю традицію. Нагадаємо, 23 грудня відбудеться головна сесія на якій прийматимуть бюджет на 2021 рік. і всі ми зможемо побачити, що в наступному році очікує нашу громаду

Підписуйся на нас в Telegram та Instagram

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon