8 січня у хаті-музеї ім.Василя Симоненка у селі Біївці творча еліта Лубенщини шанувала пам’ять про легендарного поета-шестидесятника Василя Симоненка, якому б у цей день виповнилося 87.

Біля хати Василя Симоненка

Вперше за багато років під час заходів до дня народження поета, журналіста та патріота України не відбулося нагородження лауреатів літературно-мистецької премії його імені.
Організаційними питаннями вручення літературно-мистецької премії зазвичай займалася Лубенська районна рада, і що в них не вийшло цього року, поки невідомо. Однак з початку реформ децентралізації та позбавлення такого органу самоврядування як районна рада практично всіх повноважень і фінансування – відповідь напрошується сама собою.


Однак подібна неорганізованість ввела «у ступор» багатьох поетів та митців сучасності саме 8 січня біля хати Василя. Відома письменниця, лауреат багатьох Всеукраїнських писемних конкурсів Раїса Плотнікова взагалі у цей день відмовилась виступати перед публікою. Пізніше вона зізналася: “Якщо нікому не потрібне Василеве слово, то моє слово й поготів”.


Наряду з цим журналістська спільнота в цей день оголосила лауреата саме журналісткьої премії ім В.Симоненка. Ним став київський журналіст і публіцист Сергій Руденко, який у 2008 році заснував досить відомий нині книжковий портал «Буквоїд». За свою насичену кар’єру журналіст встиг попрацювати в багатьох відомих як українських, так і зарубіжних виданнях, а зараз працює на телеканалі «Еспрессо» та веде власний аналітичний блог на платформі YouTube.

По закінченню заходів присутні традиційно акапельно виконали “Лебеді материнства” Василя Симоненка, поклали квіти до його пам’ятника в селі Біївці та відвідали музей його імені в селі Тарандинці. У свою чергу будемо сподіватися на відновлення літературно-мистецької премії ім.Василя Симоненка, чи при новій районній раді, чи можливо у якомусь новому форматі.

Автор: Олександр Назарець

Читайте також:

ДО ЛУБЕН ПОВЕРНУТЬ ЕЛЕМЕНТ ІСТОРИЧНОЇ СПАДЩИНИ ЯКИЙ ВИКРАЛИ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon