Просвітницький відеоматеріал про видатного дисидента, філософа та літературознавця, одного з фундаторів ініціативи «1 грудня» Євгена Сверстюка продемонстрували полтавські телеканали «Місто+» і «Центральний». Відео, показане з ініціативи Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП), оповідає про головні віхи життя та діяльності Євгена Сверстюка, і створене фахівцями УІНП разом із продакшн-студією «Диваки». Показ відбувся в межах угоди менеджменту полтавських телеканалів із УІНП як центральним органом виконавчої влади. Ролик є продовженням започаткованої УІНП серії «Люди епохи».

Євген Сверстюк був активним учасником дисидентського руху кінця 1960-х. Йому належали резонансні тексти «Собор у риштованні» та «З приводу процесу над Погружальським», які розходилися сотнями рукописів у самвидаві, поширювали спротив системі у суспільстві. Серед дисидентів, яких кинули за грати у сумнозвісному 1972-му, його вирок був максимальним: 7 років таборів і 5 років заслання. Проте табір не зламав його. Євген Сверстюк став однією з найпомітніших постатей національного відродження кінця 1980-х, беззаперечним моральним авторитетом у незалежній Україні. До останніх днів залишався активним, багато виступав, писав і видавав книжки. Брав участь в ключових для країни подіях, починаючи від Революції на граніті і до Революції Гідності.

У роботі над роликом використаний запис, зроблений «Українським радіо» у 2008 році, та матеріали, надані Волинською регіональною дирекцією Національної суспільної телекомпанії України.

Полтавський офіс Північно-східного відділу УІНП

Читайте також:

НЕПОДАЛІК ЛУБЕН СТАЛАСЯ ПОТРІЙНА ДТП

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon