Патріотична громадськість Полтавщини за участю депутатів Полтавської міської ради Юліана Матвійчука і Ігоря Скляра та співробітників Українського інституту національної пам’яті (УІНП) вшанувала одного із найвидатніших борців за незалежність України у 20 столітті, полковника Євгена Коновальця. Просвітницько-меморіальне дійство влаштували з нагоди 130-ої річниці з дня народження Євгена Коновальця. Ця пам’ятна дата згідно з Постановою Верховної Ради цьогоріч відзначається на державному рівні. Захід відбувся біля інформаційної (анотаційної) пам’ятної дошки Євгену Коновальцю, яку торік відкрили з нагоди сторіччя створення Української військової організації на фасаді будівлі полтавської ЗОШ № 34 Полтавської міської ради, яка розташована за адресою: бульвар Євгена Коновальця, 8 (мікрорайон Сади-2).

Ірина Бабяк, очільниця обласної організації ОУН
Георгій Сьомін

Почесну варту біля дошки несли активісти Всеукраїнської громадської організації «Сокіл», одягнені у форму Армії УНР.«Євген Коновалець – людина епоха, людина легенда, лицар XX століття, який пожертвував усім заради незалежності України! Після стількох років російської інформаційної окупації ми потроху прокидаємось. Лише за останні 5 років в Полтаві маємо пам’ятник Івану Мазепі, декомунізацію парків та вулиць, пам’ятні дошки Коновальцю, Петлюрі, Міхновському, тимчасовий пам’ятник жертавам Голодоморів ХХ ст, який стане меморіалом. Червоно-Чорний прапор боротьби на офіційному рівні підіймається біля міської ради на свята, буде споруджено  пам’ятник Симону Петлюрі. У 2019-2020 роках за програмою націонал-патріотичного виховання міська рада вивішувала борди, присвячені Коновальцю, Горліс-Горському та іншим героям. І це лише початок – українізацію вже не зупинити!», – звернувся до присутніх депутат Полтавської міської ради, ветеран російсько-української війни Юліан Матвійчук. Він нагадав, що у Полтаві в рамках декомунізації у 2016 році бульвар комуністичного військового злочинця маршала Конєва перейменовано на честь Євгена Коновальця.

Ніна Кирпотіна, голова міської організації ОУН

Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар акцентував на важливих моментах державної політики національної пам’яті : «Згідно з Законом «Про правовий статус та вшанування борців за незалежність України у 20 ст.» УВО, ОУН і УПА визнано організаціями, які боролись за незалежність у 20 ст. Верховна Рада прийняла Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році», згідно з якою цьогоріч 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця відзначається на державному рівні». Пустовгар наголосив: «один з ідеологів українського націоналізму Євген Коновалець народився 14 червня 1891 року в Зашкові на Львівщині. Його постать стала своєрідним «містком» між двома поколіннями борців за незалежність України. Маємо знати, пам’ятати і шанувати внесок військового і політичного діяча, полковника Армії УНР Євгена Коновальця у визвольну боротьбу. Саме він керував одним із найбоєздатніших підрозділів армії УНР — корпусом Українських Січових стрільців. Саме він у 1920 році очолив УВО, саме він став першим головою Організації українських націоналістів». 

Виступ Олега Пустовгара

Також промовляли протоієрей Свято-Покровського храму ПЦУ о.В’ячеслав Рукас, голова обласного осередку ГО «Сокіл» Георгій Сьомін, провідник обласної організації ОУН Ірина Баб’як, голова історично-краєзнавчого клубу ім. Федора Борківського при Полтавській міській центральній бібліотеці Ніна Кирпотіна та ін. 

Завершилися урочистості покладанням квітів до пам’ятної дошки та виконанням Державного гімну.

Довідково: більше про особистість полковника читайте у статті Володимира Гінди. Стаття публіциста Святослава Липовецького про особисте життя Євгена КоновальцяДобірка наукових публікацій історика Івана Хоми про Провідника ОУН.

Північно-східний відділ УІНП

Світлини:ГО «Сокіл»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon