На Полтавщині розробили програму керування побутовими відходами, яка передбачає будівництво сміттєпереробних заводів, сортувальних станцій, яку планують затвердити.

Всього в області планують збудувати 9 таких переробних заводів. На укрупнений Лубенський район такий завод переробки відходів буде розташований в Пирятинській громаді.

Сортувально-переробний комплекс СПК-Пирятинський буде орієнтовною потужністю близько 22,5 ÷ 62,5 тис. тонн/рік.

Програмою планують передбачити проектування та будівництво об’єктів інфраструктури поводження з твердими побутовими відходами, що орієнтовані на обслуговування усієї території кластеру або підкластеру, зокрема:

  • сортувально-переробні комплекси в основу яких входять об’єкти механо-біологічного перероблення відходів або об’єкт термічного знешкодження;
  • регіональні полігони захоронення відходів;
  • сортувально-перевантажувальні станції;
  • перевантажувальні станції; 
  • сортувальні станції/лінії  стаціонарні або мобільні.

Нині приймають зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту «Комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами у Полтавській області на 2022 – 2030 роки». Їх можна подати до Управління житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної адміністрації на вул. В.Козака, 1А, телефон +380 (532) 56-31-35, електронна пошта gujkg@adm-pl.gov.ua.

Згідно з планом, на Полтавщині має бути 4 кластери, де відпрацьовуватимуть відходи із населених пунктів.

Фахівці визначили орієнтовний тариф на послуги щодо поводження з побутовими відходами в рамках кластерів. У Кременчуцькому кластері тариф за місяць може становити 48,06 грн, у Лубенсько-Пирятинському — 44,57 грн, у Миргородському — 49,28 грн, у Полтавському — 63,46 грн.

Читайте також:

У ПИРЯТИНІ “ПІКЕТУВАЛИ” МІСЬКУ РАДУ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon