Більшість садочків Пирятинської громади планують закрити.

Міська рада планує переселити дітей з садочка, де зробили ремонт, у приміщення з цвіллю, яке не придатне для навчання та погано опалюється.

 Як  стало відомо, у приміщенні де хочуть розмістити дітей, на стінах грибок,, який просто хочуть приховати косметичним ремонтом. 

Перспективи розвитку сільських територій у передвиборчих обіцянках все далі відходять від реальності, яка наступає. Обіцяний розквіт сіл міським головою Пирятина виявився мильною бульбашкою. Після того, як міська рада  закрила деякі клуби та бібліотеки у  малонаселених пунктах і назвала це “оптимізацією”, – настала черга садочків. Влада міста вирішила, що утримувати садочки у малих селах – це марна трата коштів. А опалювати приміщення взимку – дорого для громади. Тому міський голова вирішив об’єднати садочки з школами і перемістити дошкільнят до останніх. Про це заявив сам міський голова на сторінці ради.

Приміщення де планують розмістити дітей

“Подібні заходи доведеться проводити в більшості сільських населених пунктів, оскільки утримувати, зокрема, опалювати дві будівлі, в яких перебуває надто мала кількість дітей, – нераціонально. наша задача – укрупнити, створивши хороші умови. Цього року таким шляхом вже об’єднали два заклади у Вишневому, де дитсадок перемістили у приміщення школи.”, – йдеться у повідомленні.

 Зараз планують перемістити дітей з Вікторійського садочка в місцеву школу. Міський голова Андрій Сімонов  вже зустрівся з представниками батьківського колективу вихованців Вікторійського дитсадка. Тим часом, поки на сторінці міської ради запевняють, що наразі мова про те, аби відразу перенести дитсадок у шкільне приміщення не йдеться, зробити це планується виключно після того, коли у кімнатах, де розмістять дошкільнят, будуть створені всі умови для їх комфортного перебування. У реальності картина зовсім інша. Батьки дітей звернулися до нашого видання і говорять, що міський голова вкотре збрехав їм. У садочку навчається 17 дітей, і весь батьківський комітет проти того, аби їхніх дітей перемістили у небезпечне приміщення. Люди навіть зібрали підписи, але чути їх відмовляються.

“Доброго дня, хочу повідомити про завідому брехню, яку опублікував міський голова на сторінці міської ради. З батьками він дійсно зустрічався і запевнив їх, що переведення не буде, як мінімум у північне крило із цвіллю, яка не виводиться. Але в школі дано команду вибиратись і там з понеділка будуть проводитись ремонтні роботи“, – говорить місцева жителька.Тим часом, розповіді мера про нестачу коштів на опалення виглядають смішно, адже влада може дозволити собі проводити першочергові ремонти в будівлі міської ради, замінювати там вікна, встановлювати собі кондиціонери, купувати нові автомобілі, і найголовніше – збільшувати штат міської ради, виписувати собі захмарні премії та створювати нові комунальні підприємства, замість створення просто їхніх філіалів. Наприклад, незрозумілим є створення КП “Велика Круча сервіс”, яке буде просто дублювати функції КП “Каштан”. Достатньо було б створити у Кручі філії КП “Каштан” і не потрібно б було брати на роботу директора та бухгалтера. Але схоже, що просто комусь готують посаду.

 А тепер стосовно самого приміщення дитсадка у Вікторії, яке планують закрити. Нещодавно там зробили ремонт і встановили новий твердопаливний котел. Тож такі дії як мінімум виглядають непрофесійно. 

Ось тут навчатимуться вікторійські дітки

Намагаються перетягти садочок в приміщення школи, до того ж у північне крило, яке за планом забудови підсобне. Там дуже холодно навіть в опалювальний сезон, декілька років тече дах, що привело до розмноження чорної аспергілової цвілі, яку звичайними заходами, а тим більше косметичним ремонтом не знищиш. Школа запланована як 8 річна, зараз розміщує 11 класів. Куди запхати іще садочок незрозуміло. А найголовніше, що батькам було сказано, що призупиняються будь-які дії поки малошановний п. Сімонов не приїде і не огляне. Але вже дана отмашка будівельникам з понеділка починати руйнувати стіни і щось робити зі стелею. А дах ніхто поки що і не думає ремонтувати. З дахом там теж окрема історія”, – розповідають батьки.

Мені дуже цікаво, як умови з пліснявою, можна зробити комфортними, я не думаю, що своїх дітей ви б перевели в таке приміщення, навіть після косметичного ремонту. Як би справді запропонували нормальне приміщення для дітей з садочку, то цього б не було, але вам все одно на дітей, які будуть дихати пліснявою, мені цікаво чи в Європі також дітей в такі умови переводять???” , – звертається жителька Вікторії Оксана до міського голови.

Як переконують батьки, у приміщенні розповсюдилась чорна цвіль.

Aspergillus niger – найнебезпечніший вид. Розмножується у вологих теплих приміщеннях: ванних кімнатах, кухнях, басейнах. Колонія грибів може оселитися в пральній машині, зволожувачі повітря або кондиціонері. Це той самий вид, який робить чорними шви навколо ванни, між плитками на стінах, поширюється плямами по стелі, позбутися від нього складно.

Людина, вдихаючи спори грибка, ризикує отримати астму, менінгіт, пневмонію. Якщо організм людини ослаблений, грибок може бути навіть смертельним.Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon