Марину Гриньову офіційно призначили на посаду

Як повідомили на сайті університету, Міністерство освіти і науки України наказом № 460-к призначило з 16 листопада 2021 року Марину Гриньову ректором Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Нова очільниця педагогічного університету – доктор педагогічних наук, професор, заслужена працівниця освіти України, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки України.

Нагадаємо, Марину Гриньову обрали ректором навчального закладу під час другого туру виборів, який відбувся 6 жовтня. Також на посаду ректора претендував професор, проректор університету Роман Сітарчук. За Марину Гриньову віддали 240 голосів, за Романа Сітарчука – 119.

ДОВІДКА:

Народилася 10 березня 1961 р. в м. Таллінні в Естонії. Батьки – Віктор Борисович і Наталія Федорівна Гриньови – народились, виросли й отримали освіту в Україні. Після того, як Віктор Борисович закінчив Харківський політехнічний університет, він отримав розподіл у Таллінн. Отже, молода сім’я переїхала до Естонії. Батько працював в адміністрації суднобудівного заводу. Дідусь Марини Вікторівни — Федір Каленикович Курінний, відомий учений-ботанік, випускник Полтавського педінституту, багато зробив не лише для вітчизняної науки в цілому, але й для розвитку кафедри ботаніки цього навчального закладу, зокрема, в 30-х роках минулого століття він був одним із перших її завідувачів. Коли Наталія Федорівна Гриньова повернулася в Полтаву, була прийнята на роботу на кафедру хімії ПНПУ. Її діти — Борис та Марина — буквально виросли у цьому навчальному закладі.. У 1983 р. закінчила ПНПУ за спеціальністю біологія та хімія. По закінченні інституту з 1983 по 1986 рік працювала вчителем хімії та біології середньої школи № 30 м. Полтава; у 1986—1988 роках асистентом кафедри природничих і математичних дисциплін Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка; у 1988—1990 роках стажером-дослідником НДІ педагогіки УРСР; у 1990—1995 роках — асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри педагогіки природничих і математичних дисциплін Полтавського державного педагогічного інституту ім. В. Г. Короленка. У 1997 році захистила докторську дисертацію. З 1995 року декан природничого факультету, з 2002 року — завідувачка кафедри педагогічної майстерності, професор кафедри.

Під її керівництвом нове життя отримав Ботанічний сад. Вона стимулювала наукову спрямованість його діяльності. Тож нині Ботанічний сад — полігон для відкриття нових спеціальностей: біології, екології, дендрології, природознавства, основ аграрного виробництва. Матеріальною базою для їх функціонування стало відкриття Музею українського садівництва і квітникарства просто неба, Зеленого класу, рокарію, сирінгарію, дендропарку, створення нових колекцій рослин у закритому і відкритому ґрунті, відкриття пам’ятної стели українському вченому-ботаніку, академіку М. М. Гришку. Кожен із заходів супроводжувався проведенням Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій.

Довгий час займалась підготовкою науковців для вищої школи України.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon