Сьогодні, 2 квітня у Великій Кручі  зібралося близько 200 мешканців села на зустріч з мером. Мета зібрання – обурення призначення старостою Кручі Світлану Харченко, проти якої висловилась значна частина Кручан. Негатив навколо цієї  особи пов’язаний з тим, що вона вже була головою сільради і тоді фактично зруйнувала село. Окрім цього вона достроково припинила свої повноваження і була замішана в корупційному скандалі.

На громадських обговореннях які відбулися 29 березня, і які жителі всіх сіл громади називають фіктивними – було висунуто дві кандидатури: Нинішній  староста Богдан Алєкпєров та Світлана Харченко. Щоправда як писали кручани,  кандидатуру Харченко висунула всього одна особа, решта ж підтримала  Алєкпєрова. Мер Пирятина не дослухався до думки жителів і призначив її старостою села. Сьогодні ж Кручани вимагали змінити це рішення. На зібрання приїхав мер підготовленим заздалегіть. Спочатку приїхали його охоронці. Не зрозуміло, для чого меру майже 5 охоронців на цій зустрічі, які ходили навколо? Підтримати мера приїхали і деякі депутати міської ради та Іван Близнюк. Дивною була поведінка представника Путінської партії Олександра Люльченка, який бігав навколо мера під час виступу і одним “закривав” рота, а іншим давав можливість говорити. Ще дивнішою була його посмішка чи то сміх під час виступів мера, коли він пояснював людям свою позицію. можливо Люльченку було смішно, адже він розумів що мер фактично “вішає локшину” людям. А локшини було багато. Зокрема обіцянка зняти старосту пізніше, якщо людям не сподобається вона. Так відверто брехати громаді може або наш мер, або людина яка не знає законодавства, адже староста призначається  виключно до кінця каденції мера, і піти з посади вона може або за порушення законодавства, або сама, і аж ніяк не через те що мешканці будуть проти.

Олександр Люльченко виступає “рефері”

Та вона до людей і села відносилась як до сміття. Вона нічогісінько не робила, тільки для себе крала. Ми її не хочемо” – кричали деякі мешканці Кручі. 

 З іншого ж,  умовного “табору прихильників” Світлани Харченко  кричали в  її підтримку та поливали брудом колишнього старосту Алєкпєрова “Він в справці десять помилок робить”, “він землі пороздавав – кричали інші протестувальники. Ситуація зашкалювала, особливо коли було ясно, що мер не збирається змінювати позицію, а депутати які приїхали, замість нейтральної позиції і підтримки людей які їх обрали – почали відверто виявляти прихильність до мера. Золотозубий путініст кричав Дайте слово меру”. Мер склавши спітнілі долоньки ледь не благав людей бути чемними і не сваритися. Потім пояснив, що призначає старосту він, а не люди.

Я міг взагалі не проводити слухання”. Але оскільки я обіцяв в програмі передвиборчій послухати вас – я і послухав. Але призначаю я кого хочу. Кандидатура Алєкпєрова мене не влаштовує, а Харченко я призначив методом виключення,  бо більше не було кого. Ситуація проблемна. Але така майже в кожному селі. Завжди є невдоволені” – Сказав Сімонов

Присутні працівники міської ради в цей час схально кивали головами в знак підтримки кожного славо, яке говорить мер. 

Між депутатом обласної ради Іваном Близнюком та деякими мешканцями виникла суперечка, яка ледь не переросла у бійку. “Ти землі розікрав, ти цю про***тутку Савєлівську сунеш в старости”   кричала якась жіночка. Іван Близнюк  їй у відповідь теж почав відповідати агресивно. На що отримав відповідь шо ти тут виступаєш як пітух гамбургський”

Член виконкому Сергій Оникій запропонував розділити Повстин і Велику Кручу та створити окремі старостати, і призначити старостою Повстина Харченко. Така ідея не сподобалась меру і він виступив категорично проти. 

Ви оцінюєте Світлану як колишню голову села. А вам треба оцінювати її як старосту, адміністратора ЦНАПу” – сказав мер.

Якось дивно. Тобто виходить, що якщо мешканці Кручі проти цієї людини, бо вона нічого не зробила для села і була замішана в корупції – треба на це закрити очі, і сподіватися що старостою вона буде кращою чим головою села? Неозброєним оком було помітно, що меру байдуже думка людей, адже його цікавить ця людина на цій посаді, і хоч все село повстане проти – меру байдуже. 

 Зрозумівши що противників Харченко не переконати, мер почав негативні розповіді про Богдана Алєкпєрова. Згадував як він чи то виділяв, чи не виділяв землі, як не вирішував проблеми села. До речі,  мер наголосив, що він проти Богдана, бо він ніколи не звітував перед ним як перед депутатом. Мабуть мер має особисті образи через це? Також мер похвалився що на сесії виділили майже сотні учасників АТО землі для ведення особистого селянського господарства. Щоправда, як нам вже повідомили,  причина тут не в бажанні дати землю військовим, а в тому, що підставні особи мера через свої компанії та кооперативи будуть ці землі обробляти. Хоча знати це селянам не треба мабуть. 

Жителі Кручі також обурено виступили стосовно розпіареної амбулаторії у селі, яку помпезно приїхав недавно відкривати мер з народною депутаткою від слуг народу. Виявляється, що відкриття було також фіктивним і амбулаторія навіть не підєднана до електричної мережі та інших комунікацій. Також меру задали питання стосовно спортзалу школи, який мешканці вже десятки років хочуть повернути, адже приміщення забрав депутат обласної ради. На що мер відповів, що вирішувати питання повернення не планує

“Вам цей спортзал не треба. Ми збудуємо новий. вже виділи гроші на проектну документацію. Спортзал збудуємо до початку наступного року” – сказав Сімонов. Депутат обласної ради Іван Близнюк наголосив, що 1 мільйон гривень на будівництво нового спортзалу виділить ВАТ “Велика Круча”

Мешканців така відповідь обурили, адже село має свій спортзал, і там достатньо зробити лише ремонт, а не витрачати купу грошей на будівництво нового. Але як бачимо Андрій Сімонов немає ні бажання, ні політичної волі вирішити багаторічне питання кручан стосовно  майна колишньої військової частини, яке  безслідно зникло по документах. Меру легше витратити 25-35 мільйонів на будівництво нового спортзалу чим забрати існуючий.  Що цікаво, то людей які  голосно кричали у підтримку пані Харченко і які звинувачували Богдана Алєкперова  у всіх бідах села  було багато. Це можливо також було пов’язано і з тим, що виступали не лише кручани, а і  інші люди, який заздалегідь було підготовлено. Прихильникам самого ж Алєкперова слова майже не надавали. Можливо так хотіли створити ілюзію потужної підтримки думки мера. У підсумку мешканці розійшлися  по домівках з порцією локшини від мера, “розбивший” на два табори, пересварившись і зі старостою яку призначив мер.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon