Німецьке товариствое міжнародного співробітництва „GIZ” за дорученням Федерального міністерства довкілля, захисту природи та безпеки ядерних реакторів Німеччини (BMU) минулого року в Полтавській області розпочало реалізацію глобального проєкту „Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля

Олександр Котенко з представниками ГО “Еколтава”

У минулому році Пирятин було відібрано для участі в реалізації цього проекту. З цією метою представники організації “Еколтава” відвідали з робочим візитом Пирятин. Спільно з представниками Пирятинського муніципалітету підписали Меморандум про співпрацю у межах програми. Окрім цього обговорили ситуацію із відходами на території громади та потребу у запровадженні роздільного збору ТПВ. На цей час роздільне сортування сміття в Пирятині відсутнє. Але є всі надії, що в подальшому ситуація буде змінена на краще.

Яка ситуація у сусідів?

Вже декілька років Чорнухинська селищна рада впроваджує роздільне сортування сміття, та мінімізує продукування відходів. У містечку встановлені контейнери для роздільного збору паперу, пластику та змішаних відходів. Окремо – бокс для батарейок та ртутних термометрів. Чорнухинська громада бере активну участь в обласній програмі “Екологічні ініціативи”, мешканці тут знають про Екобус Полтавщина і збирають окремо небезпечні відходи щоб здати їх на переробку. Прості баки для сортування сміття громада закупила скориставшись можливостями бюджету участі. Поступово їх кількість зростає. Існують декілька обладнаних майданчиків для роздільного збору сміття та забезпечена підтримка розвитку цього напрямку діяльності. За переробку зібраної вторинної сировини відповідає місцевий підприємець. В нього є ідея робити тротуарну плитку із вторсировини, утім, поки це лише задум котрий потребує чималих фінансових вкладень. Також для потреб збору та транспортування сміття була придбана спецтехніка. Селищний голова Олександр Василенко каже, що завдяки цим діям за рік вдалося зібрати 5,5 тис.кг пластику, відправити на переробку відсортоване.

“Спочатку люди насторожено ставилися до пропозиції сортувати і складати відходи у різні контейнери. Знадобилося близько трьох місяців для того, щоб подіяв приклад “першопрохідців” і з”явився власний досвід. Наразі нам самим цікаво проаналізувати ситуацію станом на зараз, ставлення людей до сортування і ін. питань ТПВ. І ще важливо також донести, що сортувати необхідно, що це нормально для цивілізованої країни, і що це приклад, який ми показуємо нашим дітям”, – говорить Олександр Василенко

Олександр Василенко з пердставниками “Еколтави”

Ще у громаді потребують упорядкування питання з роздільним збором та переробкою органічних відходів. Кажуть, що за їхньою оцінкою органіка у загальному обсязі сміття становить бл. 70%. Важливо мати можливість компостувати і грамотно утилізувати харчові та сільськогосподарські відходи. Отож, керівництво Чорнухинської ОТГ готове до подальшої співпраці та має намір проводити роботи над покращенням існуючої ситуації поводження з відходами в громаді.

Сміттєві контейнери у Чорнухах

Окрім цього у кожному старостаті Чорнухинської громади встановлені контейнери для роздільного збору ТПВ

 с. Ковалі – на вулиці Ярівська;

– с. Кізлівка – на вулиці Лісна;

– с. Галяве – на вулиці Молодіжна;

– с. Білоусівка – на вулиці Мележика;

– с. Вороньки на вулицях: Турянівська, Перемоги, Січкаря, Очакова;

– с. Пізники – на вулиці Тупікова;

– с. Гільці на вулицях: Чорнухинська, З. Солодкого;

– с. Загребелля – на вулиці Перемоги;

– с. Городище – на вулиці Молодіжна;

– с. Мелехи – на вулиці Охріменка;

– с. Мокіївка – на вулиці Центральна;

– с. Піски Удайські – на вулиці Косий Хутір;

– с. Постав-Мука – на вулиці Плавківська;

– с. Сухоносівка – на вулиці Соляниківська;

– с. Харсіки – на вулиці Сковороди;

– смт. Чорнухи на вулицях: Гагаріна, Будівельників, Миру, Мележика, Б.Хмельницького, на розі вулиць Миру та Центральної, на розі вулиць Центральна та Котляревського.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon