До зіркового спікера міської ради Сергія Георгієвича приєднався нарешті міський голова, і вже на другій комісії ми побачили, що не все в них так гладко, і у мера таки значно тверезіший та об’єктивніший  погляд на речі.

І от сьогодні на комісії  містобудування секретар районної ради  Сергій Пазюк знову пропонував  затвердити ідею  пакетного голосування. І хоч на цій комісії депутати  все ж почали трішки заперечувати – секретар ради переконував, що нічого поганого тут немає. Мовляв, всі депутати це рішення вже підтримали. Тільки от про профільну комісію, яка була одноголосно проти цієї правки Георгійович не згадав! Та йому нагадав депутат Олексій Рябоконь. Він виступив проти такої ідеї, адже на його думку під пакетним голосуванням намагатимуться “протягнути” потрібні земельні питання.

“Кожна земельна ділянка є особливою, тому розглядати її потрібно окремо. До складу земельної комісії  ж пішли не вчителі та лікарі, а ті хто зацікавлений у земельних питаннях. Тому, ймовірно, вони будуть намагатися отримати з цього вигоду” – сказав Олексій Рябоконь.

Також він запропонував внести правки: “Якщо вже голосувати за пакетні рішення, то давайте тоді пропишемо, що мова йде про звичайні ділянки: розробку дозволів, чи надання дозволів під будівництво гаража, але не голосувати пакетно за питання про оренду землі, чи відділення її  під конкретне виробництво”. Сергій Пазюк заперечили ці слова, адже на його думку депутати все одно працюватимуть над кожним питанням окремо, і як написано в регламенті, то  депутат  може категорично висловитися проти внесення якось питання до пакетного рішення. Хоча судячи з того ж самого регламенту,  більшість депутатів  можуть не дослухатися до заперечень свого 1 колеги і більшістю прийняти рішення. А як ми знаємо, то більшість в раді належить нинішньому меру, тому будь-які питання можуть прийматися спокійно. Проект поставили на голосування і лише один  з присутніх членів комісії  проголосував проти – Олексій Рябоконь.  Далі  знову перейшли до питання про закриті сесії. Сергій Пазюк наголосив, що й тут немає ніяких порушень в законодавстві, адже воно дозволяє проводити закриті сесії та в режимі відеозв’язку. На наше питання: “А яким же чином  громада зможе підключитися до сесії, яка буде в режимі відеозвязку?”  відповісти ніхто чітко не зміг. Лише сказали, що можливо даватимуть журналістам пароль, хоча знаючи “демократію” Пазюка, я особисто  в цьому сумніваюсь.   Що цікаво, то  профільна комісія, яка має затверджувати регламенти роботи ради заблокувала  проект про пакетне голосування. Але чомусь коли Олексій Хоменко запитав : цей проект же переглядали на профільній комісії?” то Пазюк відповів що так, але не сказав, що комісія одноголосно заблокувала таке рішення. Зі слів секретаря, то просто власна позиція  комісії і на неї не обов’язково треба зважати. 

Далі запропонували затвердити дві нові структури  міської ради:

Утворити Господарчу групу управління інженерно-транспортної інфраструктури, житлово-комунального господарства та комунальної власності Пирятинської міської ради. Та створення  штату помічників для Сергія Пазюка Секретаріату міської ради, і цим самим збільшення штату міської ради до 105 чоловік. Хоча тут на захист цього питання  став міський голова Андрій Сімонов. Спочатку ж він  традиційно знову поскаржився на “неправильних “ журналістів, які висвітлюють “не так”.  Але щодо його захисту в бік створення нової структури  не погодитись – безглуздо. Дійсно,  зараз до міста приєдналось 14 сільрад, і роботи стало навіть не в два рази більше. Андрій Сімонов  наголосив, що  зараз обдумує над тим, як правильно  оптимізувати роботу ради та не збільшувати критично штат. Але  навіть при збільшенні штату, потрібно ж враховувати,  ліквідувалась райрада, зникли сільради. А до прикладу, то в сільраді працювало 7 чоловік, а зараз один  староста лише. Тому тут міський голова повністю правий,  якщо порівняти  об’єм роботи та витрати на утримання всього штату, то сума вийде менша, чим раніше витрачалось на утримання райради та сільських рад. Та це ніяк не знімає незрозумілого питання про секретаріат в поміч Пазюку, який не може справитися зі своїми обов’язками. Після довгих дискусій все ж не погодили  пропозицію про господарчу групу та відправили її на допрацювання.  Депутати дійшли згоди, що в такому разі  створення структури не перебирає   повноваження з інших відділів і не розвантажує їх, а фактично виконує ті самі функції. З цим категорично не погодився Сергій Пазюк.  На його думку робота  для цієї структури знайдеться точно і їм буде чим займатися. Олексій Рябоконь заперечив зі словами, що потрібно створювати  структуру під конкретні обов’язки, а не  затверджувати її і вже потім шукати, чим вони будуть займатися. З позиції та незадоволеного виразу обличчя Сергія  Пазюка склалось враження, що під цю структури, в якій  мали б бути  два бухгалтери та спеціаліст  вже є люди, і саме для них секретар ради зараз так  “копошиться”.  На останок Андрій Сімонов  запропонував  терміново відреагувати і допомогти КП Каштан, керівник якого звернувся із проханням надати  автомобіль, адже єдина машина, якою користуються працівники підприємства, зараз на ремонті. Тож немає можливості доставляти людей до роботи чи на аварійні виклики. Також мер  погодився швидко вирішити питання про придбання  спеціальних  насадок для  мінітрактора, щоб  люди не в ручну посипали тротуари, а  це все робилось автоматично з трактора. 

Отак тихо й мирно питання про Секретаріат, закриті засідання та відсутність звітування рухаються до пленарного засідання.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon