Сьогодні відбулись громадські слухання плану соціально-економічного розвитку громади Пирятина на 2021 рік. Чи можна назвати їх громадськими – питання відкрите. Адже не працівників міської ради було трохи більше десятка.
Серед багатьох питань було і питання встановлення на перехресті Цибаня та Визволення кругового руху замість світлофору. Чи то хотів вкотре покритикувати, чи просто не знав – колишній член виконкому і найбільша “мігрень” засідань минулого скликання – Віктор Бугайов під час розгляду питання про безпеку руху в громаді задав питання: «Чому міська рада вирішила встановити на перехресті біля садочка “Червона шапочка” не круговий рух, за розробку якого попередня влада вже заплатила з бюджету 80 тисяч гривень, а світлофор?» Питання він адресував начальнику відділу архітектури та містобудування Марині Зергані. Але, як відповіла Зергані, вона єдина людина, яка відстоювала саме круговий рух, проте міська рада вирішила встановлювати світлофор. Як сказав Бугайов, це перехрестя має досить великий радіус повороту, тому автомобілі там летять зі шаленою швидкістю, і червоне світло світлофора їх не зупинить. Дійсно, розвинені та сучасні країни вже давно відходять від системи світлофорів, натомість запроваджують круговий рух. Така система не дозволяє автомобілю “зайти” в поворот на високій швидкості і він змушений її зменшити. Для вулиці Цибаня це реальний порятунок, адже це місце становить велику небезпеку для пішоходів. Поруч лікарня, дитячий садочок, школа та стадіон, і в цьому місці сотні дітей щодня наражають себе на небезпеку. Враховуючи кут повороту, то водій може їхати на швидкості і не побачити пішохода.

Тут слушно наголосив Віктор Бугайов, що якщо круговий рух буде безпечніший і збільшить шанс зберегти життя – то не важливо, яка ціна проекту. Присутні представники громади одноголосно підтримали встановлення кругового руху. Але питання в тому, що депутати на минулій сесії проголосували за світлофор і ніякі переконання їх не цікавили… Єдині хто сьогодні виступив проти кругового руху – депутат міськради Олексій Хоменко та міський голова Андрій Сімонов. У своє переконання вони висловили думки, що світлофор буде дешевше, тому саме його потрібно і встановлювати. Хоменко ж в свою чергу почав звинувачувати попередників, що вони не так зробили проект, і що ніхто не попереджував про зростання суми. Дивна позиція від мера та депутата, адже якщо питання стоїть у збереженні життя та безпеці дітей – то питання “що дешевше“ взагалі не повинно стояти. Після тривалих суперечок Андрій Сімонов пообіцяв, що ще раз поговорить з депутатами і, можливо, вони змінять свою думку та переголосують.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon