Дуже часто банківські ра­хунки прив’язані до номера мобільного телефону.

Більше того, все більше користувачів використовують як засіб плате­жу не саму картку, а смартфон — достатньо лише встановити на нього спеціальне програм­не забезпечення. А один з най­більших банків навіть дозво­ляє зняття готівки з банкомата без самої картки — достатньо лише ввести код підтверджен­ня, який приходить на теле­фон. Відтак шахраї полюють не за самою карткою, а за SIM- карткою. Вони блокують вашу «сімку», натомість отримують іншу з тим самим номером. Якщо ви звикли знімати всі гроші з картки, як тільки отри­муєте зарплату, це не при­від втрачати пильність. Пирятинка Наталія також стала жертвою шахраїв. Як  і більшість  людей, вона  прив’язала  свою картку до  мобільного  номеру. Позавчора  вона  відчула проблеми з телефоном. Намагалася зателефонувати, але виклики чомусь не йшли. Тож жінка зателефонувала через Viber до чоловіка. Чоловік порадив зателефонувати до оператора та з’ясувати в чому проблема. Дозвонившись до кол-центру з іншого номеру,  оператор повідомив жінці, що її   номер  був заблокований власником і відновлений. Жінка знову зателефонувала до чоловіка і розказала ситуацію. Той порадив швидко  блокувати картки  та йти в банк. У Пирятинському відділенні “Приват Банк”  жінка  розповіла  працівнику  ситуацію. Зі слів потерпілої,  працівник банку вислухав її, але  допомогти чи активно відреагувати ніхто не поспішав. Як з’ясувалось, Наталія мала  там також депозит і якраз в цей день закінчився термін договору. Тому жінка могла зняти кошти  протягом трьох днів, інакше договір  далі автоматично продовжується на той самий термін. Окрім цього  шахраї  залишили заявку на відкриття  онлайн картки та збільшення кредитного ліміту.  Після мало результативних відвідин банку  жінка попрямувала до поліції писати заяву про шахрайські дії. Але в черговій частині у неї  відмовились  приймати заяву. Чергові Пономаренко  та Савченко  пояснили,  що ніякого ж злочину не було. Тобто за логікою  поліціянтів, якщо вас хотіли обікрасти, але вам вдалося  цьому запобігти – значить все нормально. 

 Подібні шахрайські дії не рідкість  в нашій країні.

Зазвичай самі працівники банку “зливають” подібну інформацію про своїх клієнтів, і злочинці це вміло використовують. Також потенційні жертви самі часто залишають всю необхідну інформацію купуючи на маловідомих сайтах та залишаючи там свої дані. Цікавим фактом є те, що в магазині оператора без проблем можна відновити  сімку. А шахраї точно знають, в який день потрібно “працювати” саме з вами.

У Кі­берполіції кажуть, що більшість  шахраїв, які через заміну SIM-карти отримували доступ до банків­ського аккаунта жертви, збіль­шують  кредитний ліміт і зні­мають  готівку в банкоматі без використання карти. Тобто фактично на людину можна  повіси­ти кредит без її відома! Тому якщо ви використовуєте пла­тіжні додатки до смартфонів, краще використовувати сім- карту за контрактом. Її немож­ливо замінити без паспорта. Також  можна мати  спеціальну SIM-картку  якою ви не  будете користуватись  для дзвінків, а лише “привяжите” до неї свої банківські рахунки. Тож будьте уважними і не дайте шахраям ошукати себе! Адже захист вашого майна виключно у ваших руках.

Підписуйся на нас в Telegram та Instagram

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon