Categories: Історія

Чи бути вулиці Пушкіна? Пирятин дерусифікують

Сьогодні в Пирятині обговорювали перейменування вулиць. Невідомі нікому вже сьогодні Лізи Чайкіни та Зої Космодем’янські кануть в Лету, натомість, будемо сподіватися, вулиці назвуть іменами пирятинців, які були забуті в часи «совка».

Нараду провели в міській раді за участі громадськості та істориків. Оскільки вчора нас скандально не допустили до засідання сесії в мерії і обмежели наші законні права, ми вирішили не нервувати чинуш, а поспілкувалися після засідання із учасниками наради: Валентиною Крагель та Валерієм Квачем.

Дізналися, що більшість із запропонованого міськрадою списку було одноголосно підтримано до перейменування, а це наступні вулиці: Абаканська, Герцена, Суворова, Матросова, Лермонтова, Чкалова, Кутузова, Лізи Чайкіної, Зої Космодем’янської, Чернишевського, Панфілова, Мічуріна, Гагаріна

Були й такі, що викликали дискусію та голосування як «за», так і «проти». Наприклад, один із членів робочої групи заступився за Пушкіна як класика світового рівня. За перейменування Цибаня виступила лише Валентина Крагель, троє утрималися, інші хочуть залишити ім’я пирятинця в назві. Одноголосно проголосували проти перейменування вулиці Філатова.

«Варто підготувати список імен саме пирятинців, які в різні часи прославляли та розвивали наш край,- зауважив Валерій Квач. – Наприклад, видатний лікар Григорій Писемський, засновник кафедри акушерства та гінекології Київського медичного інституту».

На засіданні за пропозицією Олександра Рудковського доповнили список вулицями Аврущенка та Першотравневою. Пропозицію змінити назву вулиці Короленка – відхилили.

«Володимир Короленко чи не єдиний письменник, що так відверто й безстрашно виступав проти комуністичної влади. Як ми можемо його декомунізувати? У цьому не має сенсу!» – обурюється Валерій Квач.

Також Валентина Крагель підняла питання декомунізації монумента із радянською зіркою в центрі міста. Чиновники ніби й підтримали, проте як саме будуть діяти поки не повідомили. Зійшлися лише на тому, що варто зняти зірку із монумента. Як повідомив Олександр Рудковський, під монументом більше 260 поховань, тож використовувати цей майданик як рекреаційний навряд чи можливо.

Читайте також:

У ПИРЯТИНІ АВТОМОБІЛЬ ЛЕДЬ НЕ ЗЛЕТІВ У ПОВІТРЯ ПІД ЧАС ЗАПРАВКИ

Вадим Кирпиченко

Recent Posts

110 підписів за позбавлення Сидоренка премій зібрали за 3 доби

24 квітня вранці на сайті Заводської міськради розмістили петицію Марини Лупашко, в якій вона вимагає…

2 тижні ago

Історія і таємниці Лохвицької землі

Книгу під такою назвою її авторки – Ліна й Лариса Яковенки – презентували 21 березня…

1 місяць ago

За минулий тиждень Пирятинщина втратила 3 захисників

У перший тиждень лютого кривава війна забрала життя 24 мужніх воїнів з Полтавщини. Серед них…

3 місяці ago

Молоді урбаністи досліджували Пирятин

Як розвивався Пирятин, як містяни освоювали простір та планували забудову, як сьогодні живе та фукціонує…

4 місяці ago

80 років тому УПА на міжнародній конференції єднала поневолені народи проти Москви. Серед учасників  Катерина Мешко з Полтавщини

АВТОР: Олександр Панченко 80 років тому на Волині відбулася Перша конференція поневолених народів Сходу Європи…

5 місяців ago

Семикласниця наклала на себе руки в той день, коли вчителька застукала її з цигаркою

15 листопада Тоня, учениця Лохвицької гімназії №1, якій щойно виповнилося 12 років, наклала на себе…

5 місяців ago

This website uses cookies.