Categories: Культура

У Пирятині відбувся захід “У МОДИ НЕМАЄ ЧАСУ”

У МОДИ НЕМАЄ ЧАСУ

Показ мод автентичного українського  одягу 

У моди немає часу, не залежно від влади.

Захід започаткований Оленою Гуленко 3 роки тому навряд чи сподобався владі. Точніше те, що він не в рамках розуміння владою. Він вище за владу. Адже люди на посадах змінюються, а українські традиції залишаються і хороші ідеї також.

Цього року на показі було людно. 20 сіл представили свої різноманітні костюми. Все жило, кишіло й гуло. Та не надовго: виступили і зникли. Я думав, що така дурна звичка тільки в мамочок дітей які танцюють. Але ні, так і дорослі. Тож на виступи знаних в усій Україні музикантів Святослава Силенка та Олега Бута лишилося дуже мало людей. Як кажуть, найкращі дійсно ті, хто цінує справжню живу музику. Точно живу, бо ще не закінчився захід, як повимикали апаратуру. Ну а що, пора спати. Це ж не дискотеки щосуботи до 12:00 із забороненими російськими піснями! Це кобзарі, вони вчать думати, небезпечні люди.
Керівництво міста на заході було, але початку дочекалися не всі. Міський голова зробив фото з дівчатами, та й одразу ж зник разом з фотографом та іншими чиновниками. Мабуть, важко сприйняти захід де на перших же хвилинах на сцену не запрошують мера для вітань, а потім і інших чиновників. Єдиний, хто був від влади до середини заходу – Сергій Пазюк. Приїхав підтримати виступ Вікторії. До речі, виступ Наталії Пазюк з Вікторії мабуть був найоригінальніший. Пані Наталія окрім вбрання привезла з собою Вікторійські яблука та груші, якими пригостила глядачів. А от після презентації сіл – половину глядачів й Пазюка теж як корова язиком злизала. Начальник культури добув майже до кінця та все ж також не витримав, напевно не його формат, адже це було навіть видно з його поведінки. Родзинкою заходу була презентація сучасної колекції Анни Кривошей, це народна майстриня, яка шиє сучасний одяг та вишиває його в стародавних техніках. Перед заходом Анна провела майстер-клас для всіх бажаючих.
Вразив виступ Святослава Силенка. Дійсно це один із найкращих кобзарів. Та інших на цей захід й не запрошують. Минулого року виступав Михайло Коваль, легенда кобзарства. Цьогоріч же на заході співало “Древо” та завершилося все веселими народними танцями під акомпанемент скрипки кобзаря Олега Бута. Щоправда танцювати лишилося людей 12, але вони тепер вивчили 2 українські танці 19 століття. Один, який танцювали традиційно на Пирятинщині “Тетяна”.
Дуже крутими цього року були виставки: вироби з глини та живопис. Нові майстри, яких ще не бачили в Пирятині. І звісно ж окремий плюс за старовинні дзеркала як фотозони.
Традиційно захід пройшов спільно з етно-майстернею Грицики. Олександра Герасимова надала прикраси, які вони виготовляють і одяг – репліки. Все це в них можна замовити
Захід відбувся за фінансової допомоги депутата обласної ради Василь Стасовський , бару “Параплан” – ФОП Сокур Вадим та інших спонсорів, які побажали залишитися невідомими.
Вадим Кирпиченко

Recent Posts

Історія і таємниці Лохвицької землі

Книгу під такою назвою її авторки – Ліна й Лариса Яковенки – презентували 21 березня…

3 тижні ago

За минулий тиждень Пирятинщина втратила 3 захисників

У перший тиждень лютого кривава війна забрала життя 24 мужніх воїнів з Полтавщини. Серед них…

3 місяці ago

Молоді урбаністи досліджували Пирятин

Як розвивався Пирятин, як містяни освоювали простір та планували забудову, як сьогодні живе та фукціонує…

3 місяці ago

80 років тому УПА на міжнародній конференції єднала поневолені народи проти Москви. Серед учасників  Катерина Мешко з Полтавщини

АВТОР: Олександр Панченко 80 років тому на Волині відбулася Перша конференція поневолених народів Сходу Європи…

4 місяці ago

Семикласниця наклала на себе руки в той день, коли вчителька застукала її з цигаркою

15 листопада Тоня, учениця Лохвицької гімназії №1, якій щойно виповнилося 12 років, наклала на себе…

5 місяців ago

120 років тому у селищі Опішне на Полтавщині народився драматург, в’язень сталінських концтаборів Яків Майстренко

Майстренко Яків Васильович народився 12 жовтня 1903 р. у селищі Опішне на Полтавщині в селянській…

6 місяців ago

This website uses cookies.