В Україні прийнято новий “ресурсний” закон про податки на землю для власників земельних паїв.

Мінімальний податок доведеться платити навіть тим, хто вирощує продукцію для власного споживання.

У новому законі Верховної Ради зазначено, що власники земельних паїв виплачуватимуть мінімальний податок у розмірі 1500 гривень з кожного гектара.

Податок потрібно буде платити й за ті ділянки, які знаходяться в місті. І власникам ділянок, розміром в 0,5 га доведеться також платити фіксований мінімальний податок, навіть якщо вони вирощують продукцію виняткового для особистого вживання.

Власники сільськогосподарських земельних ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів, платитимуть суми виходячи з мінімальної – від 1500 гривень за кожен гектар землі.

Мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки – це сума податків, яку кожен власник сільськогосподарської землі повинен за замовчуванням платити до бюджету – ця сума складе близько 5% вартості землі на рік.

Також законом встановлюється податок у 18% на доходи, які отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати.

У 2022 році ця сума складе 78 000 гривень.

Мінімальна площа фермерського господарства зміниться – тепер перейти на спрощену систему оподаткування зможуть перейти власники землі до 0,5 гектара.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon