Якою все-таки цікавою та непередбачуваною може бути самостійна мандрівка. Іноді дорога заносить тебе в незаплановані місця, але пригоди та досвід, який там отримуєш, запам’ятовується на все життя.

23 квітня 2018 року, повертаючись з подорожі Західною Росією, перетнув російсько-український кордон. На території України поряд з пунктом пропуску “Бачівськ” був о 19 годині. Світловий день потроху підходив до свого закінчення. До Пирятина лишалось близько 300 кілометрів, а машин на трасі було зовсім небагато. Мені зупинився чоловік, який прямував до міста Глухова, що на Сумщині. Воно знаходиться за 42 кілометри від пункту пропуску, у північно-східній частині України. Розмовляючи з водієм, паралельно думав, що робити далі – їхати додому в ніч або заїжджати в Глухів і ночувати там. Другий варіант мені здався цікавішим, тому я обрав його. З власного досвіду знав, що мандрівник може знайти нічліг у будь-якому населеному пункті, запитуючи про це місцевих жителів. Заночувати можна не лише в їхньому помешканні, а й у будь-якому іншому місці, де є люди (храм, підприємство з охороною, цілодобова АЗС тощо).

Повернення на Батьківщину

Приїхали ми в центр Глухова близько 20 години вечора. Вже зовсім потемніло. Я розумів, що шукати нічліг таким способом краще по-видному, але нічого змінити не міг. Люди проходили повз мене, кожен у своїх справах. Молоді хлопці та дівчата спілкувалися, згуртувавшись у компанії, люди старшого віку неквапно гуляли вечірнім Глуховом. Вітаючись, запитував у прохожих: “Де у вашому місті можна безкоштовно заночувати?” Дехто з людей казали, що не знають, інші відповідали: “Ніде, лише в готелі за гроші”. Церкви були зачинені, а спілкування з працівниками різних держустанов до успіху не приводило. Поступово віддаляючись від центру, помітив сяючі “вогні” АЗС. На годиннику було близько опівночі. Зайшовши всередину, побачив двох людей – продавця-касира Наталію та заправника Олексія.

Ранок поблизу АЗС

Познайомився з ними, розповів про себе та про подорож. Працівники АЗС дозволили зупинитись тут на ніч. Перед сном Наталія пригостила мене чаєм з круасаном та розповіла, що її дочка теж подорожує автостопом, у межах України.

Добре виспавшись у теплому спальнику, о 6-ій годині ранку вже був зібраний. Подякував добрим людям за гостинність та пішов на виїзд із міста. Цього разу Глухів не оглядав, а вирішив приїхати сюди іншим разом – цілеспрямовано. Відійшовши від дороги, зробив собі кави та налаштувався на хороший автостоп до Пирятина.

В'їзд у місто

Ось так, завдяки добросердим людям, можна заночувати в місті, де ти знаходишся вперше та нікого не знаєш. Потрібно приходити з миром, стукати і вам обов’язково відчинять, де б ви не були. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НОВІ ТРАКТОРИ ТА ОБЛАДНАННЯ ОТРИМАЮТЬ ЧОРНУХИНСЬКІ КОМУНАЛЬНИКИ

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon