Нещодавно патріоти з ГО «Гонор» у Лохвиці здійснили акт народної декомунізації. Небайдужі громадяни демонтовали  пам’ятник комсомольцям 20-х років. Подію прокоментували у Полтавському офісі Північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП).

«Пам’ятник комсомольцям у Лохвиці був знущанням над пам’яттю людей, що постраждали від комунізму. Комсомольці пліч-о-пліч з комуністами скоїли червоний терор, масові репресії, голодомор-геноцид. Комсомол слугував взірцем для Гітлерюгенду, і виконував аналогічні функції. Пограбування і знищення церков, просування войовничого атеїзму, зросійщення – цей далеко не повний перелік злочинів ленінського комсомолу», – наголосив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Він акцентував, що згідно з Кримінальним кодексом публічне використання символіки комунорежиму карається обмеженням волі й повідомив, що звернувся до Національної поліції з вимогою порушити кримінальні справи щодо посадових осіб Лохвицького міськвиконкому, які протягом шести років не вжили заходів щодо демонтажу пам’ятника комсомольцям, саботуючи норми Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Лохвицькому міському голові В.І.Радьку надходили офіційні листи з пропозицією демонтажу та переміщення незаконного об’єкта з публічного простору до музею «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі на Сумщині. Але, на жаль, впертість керівництва Лохвицької громади призвела до обурення і акту народної декомунізації», – заявили в Полтавському офісі УІНП.

 Там також вбачають ознаки саботажу законодавства й з боку співробітників Миргородського райвідділу поліції, які замість подяки свідомим громадянам за виконання декомунізаційного Закону, внесли відомості до ЄРДР «за фактом вандалізму і ознаками кримінального правопорушення частини 2 ст.296». 

Пустовгар переконаний, що процес очищення символьного простору та топоніміки Полтавщини від молодіжної організації, підконтрольної КПРС, набрав незворотного характеру: «згідно з Постановою Верховної Ради місто Комсомольськ перейменовано на Горішні Плавні, а розпорядженням облдержадміністрації від №207 вулиці Комсомольська у Полтаві повернуто історичну християнську назву «Стрітенська». У переважній більшості сіл і міст Полтавщини «комсомольські» вулиці теж перейменували».

 Єдиним населеним пунктом, де у топоніміці тимчасово залишається комуністичний «гітлерюгенд» є козацьке полкове місто і гетьманська столиця Гадяч.

Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon