Лохвицькі переходи: спробуй не помітити

На пішохідних переходах через трасу Р-60 у межах Лохвиці з’явилися новенькі попереджувальні світлофори, які блимають. Встановлені вони на високих стовпах, які також утримують сонячні батареї, акумулятори, додаткові ліхтарі та знаки «пішохідний перехід» у жовтих люмінесцентних рамках.

Завдяки старанням міської ради та Служби автомобільних переходи й до того були добре помітними. Біля магазину «АТБ» – блимаючі ліхтарики в асфальті. Всі переходи яскраво освітлені, щоб пішоходів було видно здалека. Над переходом біля колишнього ПТУ-27 – ще й блимаючий світлофор, який міськрада встановила після трагічного випадку.

Пригода 6 червня 2019 р. Біля перехрестя вул. Героїв України та Пушкіна ДТП відбуваються дуже часто. Скріншот відеозапису камери спостереження

Оновлені переходи біля дитсадка «Орлятко», на площі Перемоги й біля неї, біля музичної школи. Абсолютно новий перехід зробили біля колишньої центральної аптеки №116. Потреба переходу в цьому місці існувала давно, люди там перебігали дорогу. Бо щоб потрапити на іншу сторону за правилами, доводилося двічі переходити дорогу, долаючи додатково чималий шлях. Щоправда, далеко не всі водії реагують на новий перехід без «зебри» й неохоче пропускають пішоходів. З боку це виглядає так, ніби люди намагаються перейти дорогу в не призначеному для цього місці.

Монтаж сонячної батареї. Фото С. Ніконов

На перший погляд здається, що нові світлофори – марнотратство. Бо нові знаки «пішохідний перехід» дублюють існуючі, встановлені поруч, траса й так яскраво освітлена. Але додаткове попередження не зайве, бо багато водіїв не зважають на переходи, таранять тих, хто перед ними зупиняється. На переході біля повороту з траси на вул. Пушкіна ДТП бувають регулярно. Наприклад, 2019-го відомого лохвицького працівника культури і фахівця-комп’ютерника на «зебрі» серед білого дня збила особа, причетна до судової влади. Чоловік отримав травми, які викликали хронічне погіршення здоров’я, проте водійка за грати не потрапила.

Новий перехід біля аптеки. Пішоходів пропускають на всі водії. Фото С. Ніконова

Небезпечна траса державного значення ніби розділяє Лохвицю. Рух на ній такий інтенсивний, що часто з другорядної вулиці на велосипеді виїхати чи перетнути трасу неможливо. Доводиться довго чекати. Для зменшення інтенсивності руху з 90-х почали робити об’їзну дорогу. Її будували довго і відкрили 2009-го, щоб важкі вантажівки не їхали містом. Та збудували тільки половину. До введення в експлуатацію від дрижання землі страждали жителі вулиці Шевченка, тепер – Сенчанської. Бо важкі фури, об’їхавши частину Лохвиці, повертають у місто, їдуть центром. Легкові машини, які просто перетинають Лохвицю, здебільшого не звертають на об’їзну. Та й фури, буває, масово їдуть через усю Лохвицю. За це мають штрафувати. Здається навіть, що водіїв хтось попереджує про наявність чи відсутність поліцейських постів.

Нові знаки дублюють старі. Фото С. Ніконова

За більш ніж десяток років ніяка влада не спромоглася добудувати другу чергу об’їзної. Лише сперечалися, де її прокладати та витрачали кошти на невтілені проєкти.

Нові світлофори встановлені за державні кошти.

Міністерство інфраструктури розподіляє кошти дорожнього фонду України, – розповів заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області Анатолій Мягкохліб. – 5% коштів фонду залишаються в міністерстві для забезпечення по всій Україні заходів із безпеки дорожнього руху. Державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проектів» здійснює закупівлі робіт із безпеки, виступає їх замовником. Наша служба подавала «Укравтодору» пропозиції стосовно конкретних доріг, а той у свою чергу – Міністерству інфраструктури. Після розгляду міністерство схвалило заходи на трасі Р-60 у Лохвиці. Тендер виграла полтавська фірма «Полтава-Паритет».

Читайте також:

У ЛУБНАХ ГОРІВ БУДИНОК

Ніконов Сергій

Recent Posts

110 підписів за позбавлення Сидоренка премій зібрали за 3 доби

24 квітня вранці на сайті Заводської міськради розмістили петицію Марини Лупашко, в якій вона вимагає…

4 дні ago

Історія і таємниці Лохвицької землі

Книгу під такою назвою її авторки – Ліна й Лариса Яковенки – презентували 21 березня…

1 місяць ago

За минулий тиждень Пирятинщина втратила 3 захисників

У перший тиждень лютого кривава війна забрала життя 24 мужніх воїнів з Полтавщини. Серед них…

3 місяці ago

Молоді урбаністи досліджували Пирятин

Як розвивався Пирятин, як містяни освоювали простір та планували забудову, як сьогодні живе та фукціонує…

4 місяці ago

80 років тому УПА на міжнародній конференції єднала поневолені народи проти Москви. Серед учасників  Катерина Мешко з Полтавщини

АВТОР: Олександр Панченко 80 років тому на Волині відбулася Перша конференція поневолених народів Сходу Європи…

5 місяців ago

Семикласниця наклала на себе руки в той день, коли вчителька застукала її з цигаркою

15 листопада Тоня, учениця Лохвицької гімназії №1, якій щойно виповнилося 12 років, наклала на себе…

5 місяців ago

This website uses cookies.