Переважна більшість лохвичан критично поставилася до руйнування пам’ятника «Молоді 20-х, молоді 60-х від вдячних лохвичан». Міська рада планує наступного року провести конкурс проєктів та встановити на тому місці новий пам’ятник.

«Комсомольцем» бюст молодого чоловіка на момент руйнування називали тільки поодинокі представники старших поколінь. Адже його поетапно видозмінювали, «переформатовуючи» пам’ять. Лохвичани любили цю скульптуру. Вона символізувала пам’ять про молодь, яка насадила Сосновий парк.

2014-го, до заміни таблички, хтось зробив дірку в куточку губ.

Установили бетонне погруддя на постаменті 1968-го із табличкою «Комсомольцям 20-х – комсомольці 60-х». За півстоліття хтось поцупив металеву табличку, замість неї зробили гранітну. На шапці-будьонівці раніше була зірка, її за часів незалежності України видалили. 2014-го, коли на табличці ще згадувалися комсомольці, хтось пробив дірку в обличчі, її замазали.

2016-го, після виходу закону про декомунізацію, Лохвицька міськрада, прислухавшись до думки громади, одноголосно прийняла рішення про заміну таблички на нову «Молоді 20-х, молоді 60-х від вдячних лохвичан» і фарбування пам’ятника. Попри це, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар двічі звертався до Лохвицької міської ради з вимогою демонтувати пам’ятник, вважаючи його знущанням над пам’яттю мільйонів людей, що постраждали від комунізму. Пропонував здати погруддя в музей «комуністичних» пам’ятників. Та більшість лохвичан була проти, тим паче після переформатування.

Олег Миколайович і тепер захищає руйнівників, виправдовує їх дії.

Руйнівники залишили на постаменті напис «Гонор Київ». Поліція відкрила провадження за ч. 2 ст. 286 ККУ. Мова йде про хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом.  Такі  дії, вчинені групою осіб, караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 4 років.

Після того комунальники змили напис, прибрали рештки бюсту з постаменту, розтрощену табличку.

Лохвичани по-різному поставилися до руйнування. Цілком схвалили одиниці.

Анатолій Дробязко вважає, що нова скульптура має нагадувати про тих, хто посадив «легені Лохвиці». Пенсіонер у вільний час за власним бажанням прибирає в парку.

– Для сучасних варварів (я б міг їх назвати й іншими словами та виразами, та не дозволяє «комуністичне» виховання) не існує нічого святого. Сьогодні вони, не рахуючись навіть із думкою громади, вседозволеність узяли за норму, а завтра, чого доброго, доберуться й до Тараса Шевченка, – оцінює подію пенсіонер Анатолій Дробязко. – Вважаю, там має бути голова молодої людини. Нейтрального характеру, щоб не образилися ні жителі західних областей України, ні Полтавщини. Але пам’ятник створювачам Соснового парку має бути, їм ми завдячуємо тому, що таких «легенів», які має Лохвиця, ще треба пошукати.

– У народі молодих комсомольців, які під керівництвом партії відбирали останню їжу 33-го, називали яструбками, – вважає лохвичанин Борис Робертович. – На цьому місці треба поставити пам’ятник патріотам, які справді воювали й поклали голови за Україну.

Борис Робертович вважає, що на цьому місці має бути пам’ятник справжнім патріотам.

Нині постамент пустує.

Ми хочемо на­ступного року провести конкурс щодо спорудження нового пам’ятника, – каже міський голова Віктор Радько. – Є ідея, щоб цей пам’ятник був при­свячений молоді. Можливо, лохвичани запропонують ще якісь ідеї.

Автор: Сергій Ніконов

Читайте також:

АНТИЧНА ТІРА, ІСТОРІЯ ТА ПАРАЛЕЛІ

НАВІЩО У ЛОХВИЦІ ВИРУБАЛИ МОЛОДІ СОСНИ?

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon