Ажіотаж навколо зміни газопостачальників

Подейкують, у багатьох областях України введення ринку природного газу не вплинуло істотно на життя народних мас. У нас обласний «газ збут» удруге відмовився від подачі палива, пропонуючи тепер непосильний місячний тариф. Одні кинулися змінювати постачальників, інші чекають, доки їх відключать…

Нагадаємо, з 1 вересня ТОВ «Полтавагаз збут» повідомило, що не зможе постачати газ за річним тарифом (9,99 грн/м3), а тільки за місячним – 19,80. До цього, попри пропаганду зміни постачальника в усіх ЗМІ, більшість споживачів боялися це робити. Боялися, очікуючи, що буде як недавно у Лубнах: приїде бригада «Полтавагазу» і знайде, до чого придратися. Власне, у пов’язаних підприємств є й інші способи утримання клієнтів. Наприклад, публікація на газовій платформі неправильних показників лічильника й формування у клієнта липового боргу, який заважає змінити постачальника. Щоб довести відсутність боргу, досить запросити контролера чи переслати йому фото. Та у Полтаві цей процес примудряються затягнути на тижні.

Варто згадати, як у квітні на Лохвиччині найняті «Полтавагаз збутом» слюсарі «Полтавагазу» переукладали договори. Автор чув десятки історій, як деякі з них погрожували відключенням, якщо бабця не підпише договір. Необізнаним людям казали «перейдете до «Нафтогазу» – хай він вам прокладає трубу (інших постачальників мало хто обирав). Хтось пустив чутку, що за кожну підписану заяву слюсарям дадуть по 10 грн. Але не дали й копійки додатково, лишень змусили працювати без вихідних, бо часу було мало – отримувати газ від постачальника останньої надії можна лише 2 місяці.

Тому більшість простих людей, попри те, що у найдешевшого постачальника «Неогаз» газ коштував 7,80 грн, у «Нафтогазу України» – 7,96, залишалися із «Полтавагаз збутом».

У перші дні вересня не всі абоненти «Полтавагаз збуту» зрозуміли, що отримують газ від ПОН по 12 грн і якщо не укладуть договір із іншим постачальником, із 1 листопада їх відключать. А коли зрозуміли, кинулися в чергу до «Ощадбанку», де знаходиться мобільний офіс ГК «Нафтогаз України». Черги утворювалися величезні. Здавалося, що в усіх цих людей немає ні дітей, ні друзів, ні сусідів із комп’ютерами та смартфонами в кишені. Адже навіть сканер мати не обов’язково – газопостачальники приймають і фото документів, зроблені камерою телефона. Єдина складність – роздрукувати заяву-приєднання на підпис (підходить електронний, та для людей старшого віку його отримати й ним користуватися проблемно).

Оголошення на дверях «Ощадбанку», під якими тиждень тому стояли десятки бажаючих стати абонентами державної компанії.

Останнім часом у Лохвицькому «Ощадбанку» зникли черги, людей приймають лише за попереднім записом. Ще й запрацювали точки підключення у магазинах «Жжук», «Мобілочка» (це представники банків-кредитувальників), в «Укрпошті», «Новій пошті».

Таким чином ГК «Нафтогаз України» перетягнула більшість клієнтів «Полтаввагаз збуту». Попри наявність більше 50 постачальників, їх послуги обрали одиниці. «Неогаз» із перших днів вересня (орієнтовно до перших чисел жовтня) не приймає нових клієнтів, бо продає газ дешевше, ніж купує. Про це не повідомляється на сайті, заяви приєднання проймають. Так само й ряд інших постачальників, адже вони купують газ у Європі, а «Нафтогаз» торгує українським, добутим у нас із-під ніг, який коштує копійки.

Клієнти інших постачальників мають ряд незручностей. Мінсоцполітики офіційно заявляє, що про зміну постачальника не треба повідомляти відділ субсидій – це відбувається автоматично. На практиці у ЦНАПах (Управлінні праці) вимагають повідомити номер особового рахунку і дату зміни газопостачальника у спеціальній заяві. В ній зазначений уже «Нафтогаз», ніби всі переходять тільки до цього підприємства. Перейшов до іншого – вимагай у постачальника, роздруковуй та подавай довідку з датою переходу, номером, назвою тарифного плану, тарифом. Уявіть, як бабця із села, куди автобус ходить раз на тиждень, отримає таку довідку електронною поштою, роздрукує та привезе! Та без сторонньої допомоги ніяк!!!

Пільги (наприклад, дітям війни) надходять на особові рахунки пільговиків у «Полтавагаз збут». Як їх переадресують – подивимось.

         Залишається останнє питання. Що буде з тими абонентами «Полтавагаз збуту», хто за 2 місяці отримання палива від ПОН не обрав іншого постачальника? Звісно, 1 листопада має приїхати бригада, перекрити й опломбувати кран. Пам’ятаючи квітневий досвід, не складно навангувати, що приїдуть хлопці з договором на постачання газу за річним  тарифом 7,99 постачання за яким, відновлюють з 15 жовтня. підписати, або

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon