«За рахунок однієї галузі не можна підтримувати іншу – громада повинна розвиватися гармонійно».

Насичені справами будні та вихідні, термінова та невідкладна робота на користь громади, безкінечні наради й засідання – таким було його життя ще рік тому. Зараз заступник міського голови Ігор Шикеринець – пенсіонер. Як живеться йому на заслуженому відпочинку та якою є його депутатська діяльність, у інтерв’ю «Апельсина».

Вітаю, Ігоре Станіславовичу! Як змінилося Ваше життя після виходу на пенсію?

Звичайно, так багато часу приділити дому та сім’ї я раніше не міг. Як тільки звільнився з роботи, приводив здоров’я до ладу. Десь півроку пішло на операцію та реабілітацію, які я відкладав вже років десять. Багато справ підтягнув по господарству – на дачі.

Займаєтеся садівництвом та городництвом?

Залюбки вирощуємо виноград, полуницю, смородину та інші ягоди.

Вино робите?

Ні, поки просто їмо досхочу. У нас 6 різних сортів винограду, кожен по-своєму смачний. Літом запрошую спробувати.

Які ще захоплення для душі маєте?

Читаю. У мене велика бібліотека, особливо мені імпонує тема Другої Світової. Зараз вистачає часу на хороші книги. Прочитав нещодавно «Браму Європи» Сергія Плохія. Класна така книга, оглядова по всій історії України – стисло, але дуже інформативно. Тепер читаю «І розверзлося пекло» британського історика Макса Хейстінгса. Про події 1939-45 років, описані всі театри військових дій, наведені свідчення із життя простих людей: в СРСР, Англії, США, африканських країнах, Індії; враження солдатів різних армій. Кілька сторінок читаєш і треба «робити перекур», щоб все переосмилити. Я багато читав про Другу Світову, але з такою інформацією ніде не стикався. Рекомендую тим, хто цікавиться історією.

У публічній бібліотеці

Ігоре Станіславовичу, Ви були членом виконкому Пирятинської міської ради, потім – перейшли в депутатський корпус. Де вважаєте роботу більш ефективною та плідною?

Депутатська робота активніша та цікавіша. Члени виконкому, на жаль, інертні. Більшість із них не цікавиться важливими питаннями, аби пошвидше. Наприклад, був звіт про виконання бюджету – це важливе й цікаве питання, на мій погляд. Світлана Кеда завжди робить такі ґрунтовні презентації, де видно всі статті видатків. Та члени виконкому вирішили, що не треба слухати звіт. Я проголосував «проти».

Я вважаю, що склад виконкому повинен бути збалансованим: представники влади та громади. Зараз же працівники міської ради переважають. Старости мало цікавляться питаннями, які не стосуються конкретно їхнього села. Це можливо, спричинено й тим, що зараз старост призначає міський голова. Бо якби староста був вибраним громадою, то він би старався більше доносити проблеми людей, що його вибрали.

При такому представництві у виконкомі голові важко врахувати пропозиції від людей, не пов’язаних із владою. Адже громада може підказати такі проблеми, на які керівник не звернув увагу. У нас, наприклад, у виконкомі попереднього скликання було більше представників громади, різних політичних партій.

На навчаннях від DESPRO

Скажіть, чи є зараз опозиція в міській раді?

Немає. У якихось окремих питання можуть бути різні погляди. Проте сформованої опозиції нема.

Як позиціонує себе ваша депутатська фракція «Довіра»?

Завдання стати опозицією ми для себе не ставимо. Ми націлюємо депутатів висловлювати власну позицію з кожного питання, аналізувати та приймати конструктивні та принципові рішення. Якщо я буду бачити, що ігноруються вимоги законодавства, ми будемо виступати проти цього.

А хіба вони не порушуються зараз?

Є зауваження по регламенту. Не одноразово вже депутатам розсилаються не всі питання, які розглядаються на сесії, не всі вони публікуються попередньо на сайті. Наприклад, на сайті ми бачимо 41 питання, депутатам відправили 39, а на засіданні розглядаємо 56. Не вважаю, це критичним, проте в цьому потрібно навести порядок. Буду піднімати це питання на майбутніх засіданнях.

Депутати попереднього скликання були дуже прискіпливими в усьому. Зараз дехто з них знову з мандатом. Чи змінилася їхня поведінка?

Активні раніше депутати залишаються активними. Наприклад, Олексій Хоменко, коли готується по якомусь питанню, то надсилає запити до «Каштану», збирає інформацію. Проте рівень напруги в цьому депутатському складі суттєво знизився. Якщо раніше робота велася на підрив авторитету влади, то зараз цього немає. Працювати міській раді суттєво простіше.

Ігоре Станіславовичу, минуло більше року роботи нової влади. Пропоную оцінити, які суттєві позитивні зміни відбулися в громаді?

Важко так відразу сказати. Проте зміни є. Наприклад, оптимізували систему водопостачання по об’єднаній громаді. Ми в свій час приєднали Прихідьки, Олександрівку до Пирятинського водоканалу. Проте отримати дозволи на використання великих об’ємів води – дорого. Тож зараз створено низку малих комунальних підприємств по старостатах, які будуть за ліцензії платити значно дешевше.

Завершена термомодернізація дитячого садочка «Берізки», проект був виготовлений ще при попередній владі, зараз реалізований.

На святкуванні дня Пирятина

Плюсом також вважаю вдалу співпрацю з Народним депутатом Максимом Березіним, унаслідок якої на дитяче відділення виділено 2,6 млн. Проте чи ці кошти дадуть розвиток дитячого відділення? Це ще питання.

Позитивно можна відзначити благоустрій в центрі міста, парковку біля адмінбудинку.

Є ще так би мовити, візуальні зміни – ялинка, пам’ятник. Чи можна це вважати позитивом, важко сказати. Дуже просто цю проблему вирішили. Щодо пам’ятника – ми планували рекреаційний простір, із пам’ятним знаком, реконструкцією площі, алеєю. Проекти подавалися на конкурс, допускалися до участі лише професійні архітектори та художники. Вони ж відійшли від конкурсу, хоча він передбачений законодавством. А просто виділили кошти і встановили.

Які негативні моменти бачите, наприклад, у тих напрямках, з якими Ви працювали раніше?

З останнього, це скорочення в культурі, особливо ж у сільській місцевості. Культуру не можна прибирати з села. Подумайте просто, що робити в селі увечері? Згадую дитинство: добре, що в нас в школі був спортзал, грали в баскетбол, футбол. А на вихідних – у клуб. Хтось в шахи грає, я читаю «Фізкультура і спорт». Клуб у селі – це осередок культури, спілкування, освіченості. У передвиборчій програмі міського голови мова йшла про створення культурно-громадських центрів у кожному старостаті. І це було б доцільно й правильно. Ми зробили такий осередок культури в Олександрівці – відремонтували приміщення, обладнали його, забезпечили штат працівників. Почали цю роботу в Калиновому Мості, запланували там ремонт зали для глядачів. На жаль, не встигли. Зараз, як бачимо, ці роботи не продовжують.

Олексій Рябоконь, Ігор Шикеринець

Вважаю також, що треба активніше проводити роботу по створенню ОСББ.

Є також недопрацьовані попередньою владою моменти, які не вирішуються і зараз. Наприклад, сміттєвий полігон, де не доробили ємності для захоронення ТПВ. Їх треба доробити, щоб вони відповідали вимогам. А тоді думати, чи будувати сміттєспалювальний завод, чи сміттєпереробний. Сортувальна лінія – це початок, перший крок перед будівництвом заводу. Я ставив питання щодо завершення робіт на сміттєвому полігоні, та мені не дали конкретної відповіді. Хоча в плані соціально-економічного розвитку є модернізація існуючого сміттєзвалища

Великою проблемою залишається цвинтар. На моє питання щодо відкриття нового цвинтаря, мені відповіли, що КП «Каштан» займається зараз оформленням земельної ділянки та виготовленням проекту на ділянку 4 га перед Верхоярівкою.

Є невирішене питання транспортного сполучення, унаслідок якого страждають знову ж таки села. На останній сесії міський голова пояснив, що планує закупити автобуси і створити комунальне підприємство по перевезенню по селах.

Чи вважає Ви придбання автобусів доцільним?

Таке КП не буде вигідним, висітиме на міському бюджеті. Бо якби ці маршрути були вигідними, на них би були охочі перевізники.

До Вас звертаються як до депутата жителі громади?

Так, звичайно. Одне із останніх звернень – жителі вулиці Зеленої просять зробити підсипку дороги. У період дощів там неможливо виїхати. Це здійснюється через програму благоустрою. Ми ще не розглядалося це питання, планую озвучити це питання та сприяти його вирішенню.

З якими партіями в міській раді легше співпрацювати?

На цьому рівні мова йде про людей, а не партії. Партійних дійсно людей мало, більше особистостей із власною позицією.

Ігоре Станіславовичу, чи відчуваєте себе пенсіонером чи ще хочеться попрацювати?

З однією сторони я сприйняв відпочинок з радістю, підтягнув багато домашніх та особистих справ. А потім почався такий період, коли відчуваєш, що є знання, досвід, але реалізації немає. Якби було виробництво, та сама експедиція, якій я віддав більше десятиліття свого життя, я б робив ту роботу, яку я знаю як інженер-механік. Мені вона подобається. Проте такої можливості немає.

Якби зараз запропонували роботу заступника міського голови, погодилися б?

Я маю навички, досвід роботи в різних напрямках та різними людьми, вдосконалення через міжнародні проекти. Працювати в місцевому самоврядуванні я хотів би, це однозначно так. Та коли говорити про конкретну роботу із новою командою та проаналізувати її діяльність – важче відповісти.

Дякуємо за спілкування! Бажаємо успіхів!

Читайте також:

«ЩО СПІЛЬНОГО МІЖ ГЕРОЯМИ КРУТ ТА «КІБОРГАМИ» ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ?»

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon