Сьогодні, 16 лютого, на сесії міської ради Пирятина депутати одноголосно виділили кошти для територіальної оборони. Хоча деякі з обранців громади прозвали цю програму “кошти в нікуди”

 Заступник міського голови Михайло Мельниченко відреагував словами, що дійсно, програма “сира”, тому  ніхто толком і сам не розуміє куди і кому йдуть кошти, адже все приймалося поспіхом, як і в кожній громаді. Загалом на територіальну оборону виділили 1,12997 мільйона гривень. Під час засідання були присутні 20 депутатів з 26. Міський голова Андрій Сімонов участь в  голосуванні не брав.  На цьому тижні на роботі він також не з’являвся. За нашою інформацією, ймовірно, він разом з сім’єю ще минулого тижня виїхав з країни. Як бачимо, останнім часом це популярно серед тих у кого достатньо коштів на авіаперельоти. І не лише нардепи перечікують певні події подалі від України. 

Чому саме така сума?

Така програма розроблена та затверджена й на рівні області, на її фінансування виділено 20 мільйонів гривень. Ще 20 мільйонів, пропорційно до кількості жителів на своїх територіях, виділяють громади. Кошти, виділені з бюджету Пирятинської громади, використовуватимуться на підтримку Лубенського батальйону тероборони, який базуватиметься в селі Піски Лубенської громади. Загалом громади Лубенського району спільно виділили 7.5 мільйонів на оборону району.

 Чому не в Пирятині?

Михайло Мельниченко говорить, що представників Міноборони вони возили в школу в Калиновому Мості й запропонували розмістити там підрозділ оборони, та навіть зробити ремонт за кошти міста. Хм… невже очільники громади не помітили, що там клуб, бібліотека та дитсадочок? Чи такі дрібниці можна й закрити одним махом? Але в Міністерстві відмовились.  До речі,  щодо будівлі в Пісках, де базуватиметься Тероборона, депутати іронічно всміхнулися, адже  з їхніх слів це приміщення школи  навіть без покрівлі. 

Чи дійсно кошти підуть за призначенням і допоможуть захистити  громаду від російської агресії?

Депутат Олег Куча  поцікавився, хто буде розпорядником коштів, хто формуватиме списки людей і чи буде в цю оборону передано обладнання та матеріали, які купували за рахунок бюджету минулі роки? 

Віталій Ящик

Депутат Віталій Ящик назвав це “прямим казнокрадством”:

Вони не юрособи, у них немає бухгалтерії. Ми виділяємо гроші в сліпу і не відому кому і на що. Чого саме 7.5 мільйонів треба зі всього Лубенського району, хто рахував? Центральна влада сказала, що все добре і не треба панікувати, а тут вимагають з нас кошти виділити їм”

Михайло Мельниченко запевнив, що гроші будуть використані за призначенням, і зараз їх просто резервують за програмою. На що депутат Куча відповів, що по суті, зараз депутати конкретно виділяють гроші на цю програму, і їх можна буде використати одним натисканням кнопки в казначействі відразу по затвердженню. 

У ході обговорення з’ясувалося, що розпорядником коштів буде військомат та військова частина. Також до бюджету територіальної оборони буде додатково виділено частину коштів з обласного бюджету. Нагадаємо, що вчора на сесії облради депутати виділили на оборону області 20 мільйонів гривень. 

На що саме підуть гроші?

За виділені кошти планують  провести  підготовку військових та добровольців, понад 200 тисяч витратити на підвезення підрозділів, 100 на медогляд, близько 160 тисяч на наметове містечко,  500 на паливо-мастильні матеріали, 168 тисяч на канцелярію

Кошти, які виділили на територіальну оборону, взяли із вільного залишку коштів минулорічного бюджету.

Читайте також:

ДЕ БЕЗКОШТОВНО МОЖНА ПРОЙТИ ОБСТЕЖЕННЯ НА СУЧАСНОМУ ОБЛАДНАННІ

Поділись з друзями!
error2
fb-share-icon