Уночі з 25 на 26 жовтня група невідомих осіб за попередньою змовою переміщуючись на кількох автомобілях здійснила акти вандалізму відносно пам’ятників радянських часів. Спочатку у Лохвиці в сосновому парку був знищений пам’ятник комсомольцям 20-х років, який був виконаний скульпторами Вар’янським та Купріним у 1968 році. Далі за допомогою автомобільного тросу був скинутий пам’ятник 25-ій гвардійській мотострілецькій дивізії, якій було присвоєно ім’я Василя Івановича Чапаєва, військогово діяча Російської імперії та більшовицької Росії. Після повалення пам’ятник розламався і потріскався у багатьох місцях, а самої голови на на місці події так і не вдалося знайти. Після цього зловмисники вже у Хоролі намагалися скинути бюст військовому діячу Івану Мойсеївичу Третяку, де їх помітили правоохоронці і після погоні затримали один з автомобілів під Лубнами. Наразі правоохоронці за даним фактом проводять перевірку, встановлюють усіх осіб причетних до даного інциденту та звертаються до населення з проханням,якщо вам відома будь-яка інформація з даного приводу, або якщо ви стали свідками чи очевидцями вчинення даного зло оч ну, просимо повідомити до Лубенськогг районного відділу поліції будь-який зручним для вас шляхом, або за номерами телефонів ☎️📞: (053)61-73-628, +380 (95) 191 13 00 або «102»

25-та гвардійська мотострілецька Синельниково-Будапештська Червонопрапорна орденів Суворова і Богдана Хмельницького дивізія імені В. І. Чапаєва (25 гв. МСД, в/ч 03304) — військове з’єднання мотострілецьких військ Радянської армії, яке існувало у 1957—1992 роках. Дивізія створена 4 червня 1957 року, як 115-та гвардійська мотострілецька дивізія на основі 38-ї гвардійської механізованої дивізії у місті Лубни, Полтавська область. Дивізія мала статус кадрованої, тому була укомплектована особовим складом і технікою лише на 16% (2200 осіб) від штатної чисельності. Від 17 листопада 1964 року перейменована на 25-ту гвардійську мотострілецьку дивізію.

Васи́ль Іва́нович Чапа́єв (сам підписувався як «Комдив Чепа», Чепаєв) народився 9 лютого 1887, у с. Будайка, Чебоксарський повіт, Казанська губернія — загинув 5 вересня 1919, лівий берег річки Урал, Казахстан. Військовий діяч Російської імперії та більшовицької Росії, перший командир 25-ї стрілецької дивізії.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon