Запам’ятайте: їжі не потрібно боятися, смакуйте, тільки не переїдайте!

Осіння хандра хоче солоденького? Бо на думку психологів, цей смак заспокійливо діє на людський організм. Кондитери, наче добрі чарівники, створюють смачну, із ароматом випічки, казку як для дітей, так і для дорослих. Про солодку творчість, а також, як їсти улюблені смаколики і не гладшати – розповідає майстриня-кондидерка, дієтолог-нутриціолог із Заводського Ірина БІЛИК!

Іро, напевно, Ви в дитинстві обожнювали солодке? Звідки любов до кондитерства?

– Ну, звичайно, як і кожна дитина, я любила солодощі, особливо – домашні. Ще й досі пам`ятаю аромат і смак свіжоспечених бабусиних пиріжків з печі, пам`ятаю простенькі, але дуже смачні тортики,  які готувала мама.

Перший свій бісквіт спекла у досить ранньому віці, років у 9. Також залюбки готувала різні вафлі, кекси, млинці, цукерки.  Тож кулінарний хист у мене природжений. Історія з виготовлення тортів на замовлення  почалася з того, що, народивши свого старшого синочка Михайлика, в мене прокинулося величезне бажання готувати, і не просто щось банальне, а цікавеньке.

Можливо, через те, що я харчувалася досить скромно через грудне вигодовування і тому намагалася нагодувати інших. Мене захопив світ тортикiв. Відео-уроки, майстер-класи, безсонні ночі, квадратні очі і животи моїх рідних  від дегустацій та від переїдання і… вуаля! Та все ж, дякуючи моїй молодшій сестричці Оленці, яка мене просто таки змусила дати оголошення в Інтернеті, я почала працювати над виготовленням тортикiв на замовлення.

Спочатку дуже соромилася своїх виробів, не вміла спілкуватися із замовниками, не знала, як краще демонструвати своє вміння,  та завдяки величезній підтримці, вірі в мене мого коханого чоловіка –  справа пішла…  І зараз, незважаючи на те, що я ніде не вчилася кондитерській майстерності, багато чого знаю і вмію.  Готуючи кожен торт, я вкладаю всю свою душу, енергію, любов і особливо радію, коли бачу задоволені оченята маленьких діток і саме в той момент розумію, що все не дарма!

Кондитер Ірина Білик

Торт –  обов’язковий атрибут Дня народження, до того ж, з ним пов’язаний звичай загадувати бажання під час задування свічок, іменинник плекає мрії й сподівання на майбутнє. Чи усвідомлюєте Ви себе чарівницею, коли випікаєте торти?

 Чарівницею, можливо і ні, а от помічницею чарівниці – так… Люблю дарувати солодкі смачні, казкові емоції!

Можливо, розповісте якісь життєві історії, які переплелися з тією чи іншою випічкою?

  Історій дуже багато і вони – особливі. Кожне замовлення – це різні люди, різні торти, різне оформлення і своя маленька історія. Особливо, коли клієнт бажає торт, якого я ще ніколи не робила, маю на увазі оформлення. Наприклад, забагли торт у вигляді жіночих грудей – це був справжній виклик! (сміється). Зробила, замовник залишився задоволеним, а я виклала фото торта в Інтернет і чекала реакції людей та рідних. Мама була в шоці! Пережила! (сміється). З наступним таким замовленням було вже легше. Чоловічий торс теж доводилося пекти! (сміється). Та насправді, я кожного разу хвилююся, наче перед іспитом.

Чи маєте родинні рецепти, авторські?

 Всі рецепти тортів, які я роблю на замовлення, так чи інакше, авторські. Не на всі 100%, але на 50% так точно. Чому так? От, наприклад, знайшла якийсь новий для мене рецепт, приготувала і виявилось, що чогось не вистачає, щось не так, тоді починаються експерименти над коржами, над кремом. Намагаюсь дійти до ідеального поєднання смаків. У мене немає занадто жирних або «приторних» тортів, адже я сама такі не їм.

Коли клієнт робить замовлення, він вказує, чого хоче, чи Ви на свій смак обираєте рецепт торта?

На свій розсуд – ніколи! Я завжди підлаштовуюся під смаки клієнтів. Рекомендую, підказую і ніколи не нав`язую той чи інший торт, вибір завжди залишається за замовником.

Іро, що замовляють найчастіше і для яких подій?

 Найчастіше замовляють на День народження. Були в мене і весільні торти. Діткам часто замовляють торт  «Шоколадно-банановий», «Молочний», «Орео», а дорослі полюбляють «Снікерс», «Трюфель», «Прагу», «Хрещатий яр». Любителі «Медівника» теж є, та я їм ще рекомендую спробували торт «Медове яблуко». Хто любить карамель – пропоную торт «Золотий ключик», для любителів сухофруктів –  «Чорний принц». Також у мене є новинки –  «Апельсин» та «Нутелла». Як бачите, вибір – величезний!

На випускний у садочку

Скільки часу йде на приготування випічки і яка середня вартість торта?

– Від півтори до шести годин, а потім ще на оформлення години дві–три, буває й більше. Ціна – від 150 до 250 за один кілограм.

«Хрещатий яр» –  торт, яким Ви пишаєтеся, чи є ще якийсь надскладний?

«Хрещатий яр» – торт найбагатший на смак! А пишаюся я всіма своїми тортами, адже в кожному з них є частина мої душі. В принципі, кожна випічка чи торт складні в приготуванні, особливо, коли це робиш вперше (сміється).

Як підтримуєте гарну форму, зважаючи на «солодку» діяльність?

– Це важко, але можливо! Я намагаюся дотримуватися здорового правильного харчування. Розробляю цікаві, смачні дієтичні рецепти страв і десертів. Останнім часом захопилася вивченням дієтології. Одне іншому не заважає (сміється).

Солодкий подарунок бухгалтеру

«ЗБАЛАНСОВАНЕ МЕНЮ – ЦЕ НАВІТЬ ДЕШЕВО, АДЖЕ МИ НЕ ЇМО ВСЬОГО ОТОГО МАГАЗИННОГО ХАРЧОВОГО СМІТТЯ»

Про що мрієте і яких цілей плануєте досягти?

Мрій дуже багато. Я завжди про щось мрію, адже я – творча особистість. Зараз займаюсь саморозвитком у сфері кулінарії, кондитерства та здорового харчування. Хочу й надалі виготовляти торти, маффіни та імбирні прянички на замовлення. Для цього шукаю нові смаки, рецепти, тренуюсь в різних стилях оформлення. Також, можливо, буду робити дієтичні солодощі.

Іро, Ви ще ж і дієтолог-нутриціолог, розкажіть про цю сферу.

– Загалом, дієтолог вивчає організацію правильного харчування, а нутриціолог – вплив їжі на організм в цілому.

Як складаєте меню схуднення для конкретної клієнтки, які дані про неї потрібні?

– Я не планувала працювати з людьми, допомагати їм в плані схуднення, я здобула знання, в першу чергу, для себе, та коли дівчата побачили мої результати, мої фото «до» і «після» – почали цікавитися, задавати питання, просити допомоги.

Так поступово, сама того не очікуючи, стала працювати в цій сфері. Це не легко психологічно, але намагаюся приділяти час кожній, хто цього дійсно потребує. Не нав’язуюсь, не наполягаю, а тільки рекомендую. Хто дослухається та дотримується, той має гарні результати.

Насамперед мені потрібно вирахувати добову калорійність кожної клієнтки, для цього мені треба знати вік, зріст, вагу та визначити рівень фізичної активності. Потім для того, щоб клієнтка почала худнути, треба прорахувати відсоток і зробити дефіцит калорій, і вже після цього я складаю меню на ту калорійність, яка необхідна. Також обов’язково треба дотримуватися водного балансу і балансу БЖВ (білків, жирів, вуглеводів) в харчуванні.

По моєму меню харчуватися потрібно 5 разів на день – сніданок, перекус, обід, перекус, вечеря.

Який термін дотримання здорового меню і в яку суму, в середньому, обходяться закупи клієнтці всіх зазначених продуктів?

– Все життя! Збалансоване правильне харчування це не дієта, це спосіб життя, це здоров’я, це гарний настрій, це легкість, це бажане відображення в дзеркалі, це любов до себе. Тож конкретного терміну немає, так треба харчуватися все життя. Розумію, бувають свята, застілля і т. д., всі ми – люди, запам’ятайте: їжі не потрібно боятися, смакуйте, тільки не переїдайте!

Я пишу меню з дефіцитом калорій до тих пір, доки клієнт не схудне або не навчиться харчуватися, складати меню, вести щоденник харчування самостійно. Я навчаю, розповідаю, як це все потрібно робити. А після схуднення потрібно просто підтримувати вагу.

Конкретної суми –  не знаю, все залежить, які продукти та де саме купує клієнт. Скажу одне, на самому початку сума виходить чималенька, в середньому 1 тисяча гривень, а далі вже значно менше.

Мене часто запитують: «Це дорого?». Відповідаю:  «А Ви запитайте себе, скільки коштує Ваше здоров’я?».  І ні, це не дорого! Збалансоване меню – це навіть дешево, адже ми не їмо всього отого магазинного харчового сміття.

За вікнами похмура осінь, холодно, а Ви, Іро, як фея, творите в оселі солодку казку, яка розливається запахом випічки і затишку? Поділіться легенькими рецептами солодощів

 Насправді в нас так завжди, незалежно від погоди за вікном, смачні аромати наповнюють оселю, а малеча радісно щось жує! (сміється). Я від цього безмежно щаслива!

Хочу поділитись дуже смачним і напрочуд легким в приготуванні рецептом торта –  придумала його сама, виходячи з тих продуктів, які були в холодильнику. Називається –

ТОРТ «СИРНИЙ» НА СКОВОРІДЦІ

Потрібно для коржів: сир кисломолочний – 200 грамів, 1 яйце, цукор – 1 стакан, ванільний цукор – 1 пакет, борошно – 300 грамів, сода – 1 чайна ложка.

Для заварного крему: 1 яйце, цукор – 1 стакан, борошно – 3 столові ложки, ванільний цукор – 1 пакет, молоко – 500 мілілітрів, масло – 150–200грамів.

Приготування.

В першу чергу, готуємо крем. Змішайте яйце, цукор, ванільний цукор, борошно. В декілька етапів введіть молоко. Поставте на середній вогонь і доведіть до кипіння, постійно помішуючи. Крем загусне і почне злегка кипіти. Зніміть з вогню і дайте охолонути до кімнатної температури. Вершкове масло теж повинно бути кімнатної температури. За допомогою міксера збийте масло з кремом.

Готуємо коржі. Змішайте яйце з цукром та ванільним цукром, додайте сир і соду, погашену оцтом, поступово введіть борошно. Тісто повинне бути в міру м`яке і трішки липнути до рук. Розділіть на 6–8 частин, тоненько розкачайте,  наколіть виделкою, щоб не здувались, виріжте круги такого самого діаметру, як сковорідка.

 Випікайте коржі до золотавості з обох сторін на сковорідці, яку треба добре розігріти та притрусити борошном. Обріжте нерівні краї. Перемажте коржі кремом і поставте торт у холодильник на 2–3 години, можна на ніч.

Для тих, хто слідкує за фігурою, пропоную

ДІЄТИЧНИЙ ТОРТИК «МОРКВ’ЯНИЙ»

Для коржа:

Морква – 145 грамів, яйця – 2 штуки, кефір 2,5% – 90 мілілітрів, борошно  кукурудзяне – 50 грамів, розпушувач – 5 грамів, підсолоджувач (замінник цукру) – 5 грамів (за смаком)

Для крему:

М`який сир кисломолочний – 190 грамів (я використовую дитячий сирок «Агуша» без домішок), підсолоджувач – за смаком, ванілін, грецькі горіхи – 40 грамів.

Приготування: моркву натріть на дрібній терці. Змішайте всі інгредієнти для коржа, вилийте тісто у силіконову форму 15–16 сантиметрів у діаметрі і випікайте у мікрохльовці на максимальній температурі 10 хвилин. Охолодіть і розріжте на 2 коржі. Горіхи подрібніть. Сир змішайте з підсолоджувачем та ваніліном. Перамастіть тортик, посипте горіхами між коржами та зверху. Поставте торт у холодильник години на три. Смачний і корисний десерт –  готовий!

СПІЛКУВАЛАСЯ ЛІНА ЯКОВЕНКО

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon