У місті Седнів на Чернігівщині росіяни нищать пам’ятку культури-маєток голови Полтавської губернської земської управи Федора Лизогуба

Окупанти-рашисти цілеспрямовано і методично нищать історичну пам’ятку в місті Седнєві на Чернігівщині, повідомив директор Чернігівського історичного музею В.В. Тарновського Сергій Лаєвський. 

Джерело: Полтавський офіс УІНП

«Окупанти з люттю у відчаї виганяють мешканців Седнєва з домівок і облаштовуються там. Продовжуються грабунки та мародерство властиве «рускому міру». Садибу родини Лизогубів захопили і нищать все», – зазначив музейник. 

«Поняття цивілізованості, освіченості у цих ординців взагалі цілковито відсутнє. А що ви хочете від нащадків Московського улусу Золотої орди? Гідні послідовники Батия і Чингіс-хана. До речі, життя і діяльність Федора Лизогуба тісно пов”язане з Полтавщиною. Він – голова Полтавської губернської земської управи, ініціатор видання творів Івана Котляревського та спорудження йому пам’ятника у Полтаві, голова Ради Міністрів Української держави, земський діяч та меценат. Тож вандали з дикої Московії вкотре продемонстрували свою варварську сутність», – висловився регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

 Довідково: У 1897 році Лизогуба призначають почесним мировим суддею Лохвицького повіту. 1901 року обраний головою Полтавської губернської земської управи, очолював її 15 років і чимало на Полтавщині зробив для української культури. Сергій Грабовський у тематичному матеріалі на сайті радіо «Свобода» висловився так: «він був українцем, свідомим українцем — уся його земська діяльність була присвячена українській справі». Меценат ініціював видання творів Івана Котляревського та спорудження йому пам’ятника. Відкриття пам’ятника Котляревському в Полтаві, на яке прибули всі свідомі представники тодішнього українства 1903 року, — це організаційно цілковита заслуга  Федора Лизогуба. Також долучився до створення в Полтаві міського музею, фінансував діяльність Школи художнього промислу у Миргороді. Ініціював спорудження в Полтаві будинку земства в стилі українського модерну. Нині тут розміщується відомий мешканцям Полтавщини та тисячам вітчизняних й закордонних туристів обласний краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, фасад будівлі якого є одним із знакових українських символів Полтави.

Детальніше про видатного українця  тут

Читайте також:

ОКУПАНТИ ГОТУЮТЬСЯ ДО НАСТУПУ НА ЛУБНИ – ЗСУ

Поділись з друзями!
error2
fb-share-icon

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.