Запровадив у Лохвиці дзюдо і видавав підліткам права водіїв мотоцикла

Колеги з Лохвицького ЦДЮТ гуртом поділилися спогадами про покійного директора. Цитуємо найважливіше з розказаного.

На базі ЦДЮТ Йосип Чичерський разом із легендарним тренером Михайлом Медвєдєвим створили клуб «Допризовник», де в різні часи навчалося від 150 до 200 дітей. Робота клубу відбувалася у 8 напрямках спортивної та технічної творчості. Розквіт клубу припав на 90-ті та 2000-ні.

Разом із Медвєдєвим Йосип Йосипович розчистив від мотлоху підвал ЦДЮТ (тоді заклад знаходився у одному з найстаріших будинків Лохвиці, який Товариство сільських господарів побудувало на початку ХХ ст.). Своїми силами вони зробили ремонт, створивши кілька нових приміщень для занять гуртків. У кінці 90-х звільнився просторий будинок початкової школи по вул. Гоголя, там створили клуб «Допризовник». Із підвалу в «Допризовник» перебралися секції з підвалу.

Під час святкування 70-річчя Лохвицького Будинку піонерів (Лохвицький РБК, 1995 р.) Йосип Чичерський вручає нагороду керівнику гуртків юних інспекторів дорожнього руху та духового оркестру Василю Карпенку. Фото з архіву ЦДЮТ.

У найбільшій кімнаті розмістили спортзал для занять дзюдо. Тоді це був новий для української глибинки вид спорту. В зал придбали перший у районі килим-татамі. Купили й рідкісні на той час тренажери для важкоатлетів.

Діяв мотоциклетний гурток. Скільки зусиль приклали Йосип Йосипович із Президентом клубу Михайлом Івановичем, щоб отримати ліцензію та видавати успішним випускникам гуртка посвідчення водія категорії «А»! Але потім гурток користувався шаленою популярністю. Діти під керівництвом Йосипа Йосиповича вчилися водінню на двох наявних мотоциклах. Дехто приводив на заняття власну техніку. В середині 2000-х, коли підлітки масово їздили на скутерах, Йосип Йосипович запрошував їх на заняття та вчив правилам дорожнього руху.

Туристичний гурток здійснював не лише походи в межах району чи області та успішно брав участь у змаганнях. Лохвицькі юні туристи об’їздили всю Західну Україну, наприклад, Закарпаття, озеро Синевір, підкорили Петру й Говерлу, побували на Чорногірському та Свидовецькому хребтах. На байдарках туристи плавали по Пслу й Сулі.

Похід туристичного гуртка Лохвицького Будинку піонерів по Закарпаттю. Літо 1990 р. Йосип Чичерський – крайній справа. Фото з архіву ЦДЮТ.

Зараз залишилися тільки 2 байдарки. Частину атлетичних тренажерів із «Допризовника» продовжує використовувати секція дзюдо, яка тепер підпорядкована спортшколі. Друга частина використовується в підвалі-«качалці» як дорослими, так і юними атлетами.

Сергій НІКОНОВ

У продовженні читайте, як директору ЦДЮТ доводилося протистояти міській раді та боротися за існування своєї установи.

Спогади про Йосипа Чичерського. Частина 1

Читайте також:

ІГОР ШИКЕРИНЕЦЬ: БЕЗТУРБОТНА ПЕНСІЯ ЧИ АКТИВНА ДЕПУТАТСЬКА РОБОТА?

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon