Categories: Актуально

Зарплата, відпустка й звільнення під час війни. В Україні ухвалили новий закон

Верховна Рада 15 березня ухвалила закон, який регулює трудові відносини в умовах воєнного стану. Пояснюємо, що він передбачає:

ЗАРПЛАТА

Зарплата виплачується на умовах, визначених трудовим договором. Якщо через воєнні дії неможливо її виплатити, то виплату можна призупинити до моменту відновлення роботи підприємства.

ТРИВАЛІСТЬ РОБОЧОГО ЧАСУ

Нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 60 годин на тиждень (раніше було 40 годин). Скорочена тривалість робочого часу не може перевищувати 50 годин на тиждень.

Вихідний може обмежуватися одним на тиждень.

ЗВІЛЬНЕННЯ З ІНІЦІАТИВИ РОБОТОДАВЦЯ

Роботодавець має право розірвати трудовий договір з працівником у зв’язку з ліквідацією підприємства через знищення в результаті бойових дій усіх виробничих потужностей або майна. Про таке звільнення працівника треба попередити не пізніше ніж за 10 днів. Також йому требавиплатити вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку.

Також допускається звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності (лікарняний) або перебування у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та для догляду за дитиною).

ЗВІЛЬНЕННЯ З ІНІЦІАТИВИ ПРАЦІВНИКА

У зв’язку з веденням бойових дій в районах, де розташоване підприємство, та загрозою для життя і здоров’я працівника, він може розірвати трудовий договір за власною ініціативою без попередження за два тижні (за винятком примусового залучення до суспільно-корисних робіт, а також якщо така людина працює на обʼєктах критичної інфраструктури).

ПЕРЕВЕДЕННЯ НА ІНШУ РОБОТУ

Роботодавець має право перевести працівника на іншу роботу без його згоди (за виключенням переведення на роботу в іншу місцевість, де тривають активні бойові дії), якщо вона не протипоказана працівникові за станом здоров’я. Але це може бути лише робота для ліквідації наслідків бойових дій. А оплата за таку роботу має бути не нижчою, ніж середній заробіток за попередньою роботою.

ПРИЗУПИНЕННЯ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ

Призупинення дії трудового договору – це тимчасове звільнення роботодавця від обов’язку забезпечувати працівника роботою і тимчасове звільнення працівника від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором.

Дія трудового договору може призупинятися у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість виконання роботи. Відшкодування зарплати на час призупинення дії трудового договору у повному обсязі покладається на державу-агресора.

ВІДПУСТКА

Щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарних дні.

Водночас роботодавець може відмовити у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю, пологами та для догляду за дитиною), якщо людина працює на об’єктах критичної інфраструктури.

Читайте також:

ВІДБУЛИСЬ ЗМІНИ В ПРОГРАМІ «ПАКУНОК МАЛЮКА»

Вадим Кирпиченко

Recent Posts

110 підписів за позбавлення Сидоренка премій зібрали за 3 доби

24 квітня вранці на сайті Заводської міськради розмістили петицію Марини Лупашко, в якій вона вимагає…

5 днів ago

Історія і таємниці Лохвицької землі

Книгу під такою назвою її авторки – Ліна й Лариса Яковенки – презентували 21 березня…

1 місяць ago

За минулий тиждень Пирятинщина втратила 3 захисників

У перший тиждень лютого кривава війна забрала життя 24 мужніх воїнів з Полтавщини. Серед них…

3 місяці ago

Молоді урбаністи досліджували Пирятин

Як розвивався Пирятин, як містяни освоювали простір та планували забудову, як сьогодні живе та фукціонує…

4 місяці ago

80 років тому УПА на міжнародній конференції єднала поневолені народи проти Москви. Серед учасників  Катерина Мешко з Полтавщини

АВТОР: Олександр Панченко 80 років тому на Волині відбулася Перша конференція поневолених народів Сходу Європи…

5 місяців ago

Семикласниця наклала на себе руки в той день, коли вчителька застукала її з цигаркою

15 листопада Тоня, учениця Лохвицької гімназії №1, якій щойно виповнилося 12 років, наклала на себе…

5 місяців ago

This website uses cookies.