Цілий рік ми чули сирени пожежних автівок, горіло багато і на жаль, із людськими жертвами. Апельсин підготував невелику статистику за 2021 рік, за інформацією Пирятинської ДСНС.

Що ж, земляки, цьогоріч Пирятинщина не стала лідером з пожеж по області. Станом на 1 грудня 2021 року на території Пирятинської громади виникло 58 пожежі, що на 8 пожеж менше, ніж у 2020.

Основною причиною пожеж є, як і раніше, необережне поводження з вогнем (23 пожежі), 10 руйнівних пожеж відбулося через опалювальні печі. Коротке замикання 8 разів стало причиною загоряння. 7 пожеж виникло через необережне куріння. Несправні автомобілі займалися тричі, було також зафіксовано 3 підпали. Від розряду блискавки, пустощів дітей звогнем та  механічного пошкодження ізоляції проводу електроопори – сталося по 1 пожежі.

Прямі збитки від пожеж – 1 млн. 886 тис. 000 грн., побічні збитки – 6 млн. 485 тис. 472 грн.

Чи не знайшлося б куди витратити 6 млн? Пирятинці, будьте трохи уважнішими, коли курите ліжку! Якщо опалюєте дім печами – перевіряйте димоходи та заслонки. Хоча… все ж таки варто почати з алкоголю. Адже, нема куди правди діти, більшість пожеж, що стаються з вини людей – спричиняють нетверезі індивідуми. То ж висновок такий: напився – сиди в холодній хаті!

Окрема історія – палії сухої трави. ДСНС повідомляє, що  на території Пирятинської громади в екосистемах виникло – 19 пожеж. (33% від загальної кількості). Побічні збитки від пожеж – 1 млн. 197 тис. грн. Тільки тут навряд чи врахована унікальна флора та фауна, яка загинула безслідно у вогні від рук якого-небуть «хазяїна», що травичку палив чи кукурузку.

Окремо статистичні дані дають по житловому сектору. Тож станом на 01 грудня 2021 року на території Пирятинської громади в житловому секторі громадян виникло 27 пожеж (46% від загальної кількості). Основними причинами пожеж є: необережне поводження з вогнем та необережність під час куріння – 9 пожеж, від опалювальних печей – 8 пожеж, від короткого замикання електромережі – 7 пожеж,  підпал – 1 пожежа,  пустощі дітей з вогнем – 1 пожежа, несправність газового приладу – 1 пожежа.

І от найголовніше – внаслідок пожеж в 2021 році загинуло 4 особи. Ким були ці люди і чому вогонь вибрав саме їх?

25.02.21р.  о 20 год. 26 хв. Пожежа в житловому будинку в м.Пирятин вул.Архітектора Хітріна. Пожежа виникла в наслідок короткого замикання електромережі. Загинула мешканка 1980-го року народження.

20.06.21р.  о 17 год. 45 хв. Пожежа  житлового будинку  с.Велика Круча вул.Нова. Пожежа виникла в наслідок необережності під час куріння в ліжку. Загинув чоловік 1992-го року народження.

22.11.21р.  о 07 год. 32 хв. Пожежа в житловому будинку в с.Замостище, Пирятинської громади. Пожежа виникла в наслідок необережності під час куріння в ліжку. Загинули мешканці (чоловік та жінка) 1965-го та 1980-го року народження.

Ну от… якщо перший випадок мало залежав від потерпілої, то 3 інші – суцільна недбалість до свого життя, за що й поплатилися… Куріння в ліжку… Друзі, не куріть у ліжку! До речі, за інформацією ДСНС курії були в стані алкогольного сп’яніння.

У порівнянні з 2020 роком кількість пожеж в житловому секторі громадян зменшилась на 8 пожеж. Але статистика загиблих на пожежах свідчить про те, що пожежі у 2020 році не забрали жодне життя, а поточний 2021 рік вогонь забрав життя чотирьох людей.

Читайте також:

НАМ ВДАЛОСЯ НЕ ДОПУСТИТИ ЗАКРИТТЯ ЖОДНОЇ УСТАНОВИ, ЩО ДІЯЛИ ДО ОБ’ЄДНАННЯ”, – МЕР ХОРОЛА СЕРГІЙ ВОЛОШИН

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon