Днями Україну сколихнула звістка про змію у ванній у Рівненській квартирі. Тварина намагалася вибратися із каналізаційної труби. Чоловік не лише не злякався непрохану гостю, а й допоміг їй звільнитися. Усе зняв на відео й виклав в мережу. На нашестя змій у будинках влітку жалілися жителі Луганщини. На тимчасово окупованих територіях через проблеми із водопостачанням (вмикають за графіком) у міських каналізаціях оселилися змії, які ховаються від спеки. Не раз писали ЗМІ про заповзання змій у будинки на Буковині.

Про плазунів у обійстях можна почути й від жителів містечок та сіл Лубенського району. У Пирятині такі «гості» трапляються у дворах поблизу річки. Часто вужі заповзають до погріба, буває, що й в дім. Гадюки зустрічаються в місті рідше. Проте у селах Замостище, Прихідьки, Харківці їх повно.

Чому ж плазун (вуж чи гадюка) може заповзти в каналізаційну трубу або в будинок, ми запитали в пирятинця Данила Тристана. Хлопець вже кілька років вивчає звички змій та фотографує плазунів.

«Зараз змії готуються до сплячки, тому повзуть туди, де тепліше. Труби схожі на нори – от вони туди і лізуть, – говорить Данило. – Якщо в будинку виліз вуж, його треба спіймати та віднести в ліс. Це ж вуж, нічого страшного».

Хлопець радить ловити плазуна руками за шию, поближче до голови. Хоча зауважує, що вужу важко вкусити, адже зуби в нього, на відміну від гадюки, глибоко в роті.

Куди ж вірогідно поповзе змія, якщо опиниться в будинку?

«За шафу, під ліжко, в тумбочку – у темне та тепле місце – можливо, до батареї, – вважає Данило. – На зиму плазуни залягають в сплячку і стають не активні. Хоча якщо в домі дуже тепло, то проявить активність. А якщо заповзе в прохолодний куток – то ні. Я думаю, більше шансів, що вони в сараї будуть зимувати, ніж у домі».

Якщо все таки у вашому домі чи дворі виявилася змія, Даня рекомендує не лякатися. Швидше за все це вуж. Адже гадюки в місто не лазять, бояться людей та галасу. Хіба що хтось принесе навмисно.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon