130 спеціально обладнаних автомобілів-пікапів щодня курсуватимуть селами, де менше 1,2 тис. мешканців, відвідуючи кожне 2–3 рази на тиждень. Поки що списки сіл, де залишаться стаціонарні відділення й куди приїжджатиме «передвижка», остаточно не затверджені. Про особливості реформи на території колишніх Лохвицького, Лубенського, Пирятинського, Гадяцького й Чорнухинського районів нам розповіли керівники Людмила Карпенко з Лубен та Валерій Ритченко з Лохвиці.

Як би не розвивалися та приваблювали нас сучасні поштові й логістичні компанії, без старої, традиційної, перевіреної десятиліттями пошти не обійтися. Адже листоноші «Укрпошти» приходять навіть у хутори, де залишилося по кілька мешканців. Приносять і пенсію, субсидії та соціальні виплати, і пресу, і перекази, і товари повсякденного вжитку, і… листи. Так, листи  на папері пишуть люди в наш час. Та й у доставці товарів із інтернет-магазинів традиційна пошта лідирує, бо швидкість поступається рідко, а ціна значно нижча, буває акційна безкоштовна доставка.

Почувши про реформу, люди, особливо сільські, лякаються. Гадають, що дрібні відділення зовсім закриють. Насправді ж навпаки, бо реформа відкриє селянам доступ до повного спектру послуг, бо пересувні відділення повністю укомплектовані обладнанням.

Єдині, хто може постраждати від реформи – листоноші сільських відділень, віддалених від центрів поштового зв’язку. Якщо не зможуть щодня добиратися до ЦПЗ, щоб уранці вирушати в екіпажі «передвижки».

– В пересувному відділенні можна буде скористатися всіма звичними послугами, які раніше надавалися у стаціонарному відділенні: сплатити «комуналку», оформити передплату чи придбати періодику й товари першої необхідності, отримати чи оформити відправлення, – розповідає начальник центру поштового зв’язку м. Лубни Людмила Карпенко. Лубенському ЦПЗ підпорядковані 9 колишніх районів Полтавщини, включно з Пирятинським, Оржицьким, Чорнухинським та Лохвицьким. – Можна буде також скористатися розширеними можливостями пошти нового формату – замовити малогабаритну побутову техніку та ліки. Також усі машини будуть обладнані терміналами, що дозволить надавати фінансові послуги навіть мешканцям найвіддаленіших сіл. Можна буде зняти готівку чи поповнити картку.

Пересувне відділення Укрпошти

Запуск проекту на Полтавщині планується у 2022 році, поступово, в  декілька етапів, починаючи з лютого.

– У наш центр зв’язку надійде 11 нових автомобілів «Citroen Berlingo», – деталізує територіальний менеджер «Укрпошти» Валерій Ритченко, у підпорядкуванні якого – «кущ» із колишніх Лохвицького, Гадяцького й частини Чорнухинського району

– Вони обслуговуватимуть колишній Лохвицький район, частину колишнього Миргородського (села за Вирішальним), частину колишнього Лубенського (Ждани, Шеки Ломаки та інші), весь колишній Чорнухинський район та села раніше Пирятинського району (Дейманівка та ін.). Перші рейси пересувних відділень заплановані на травень.

Екіпаж автомобіля складатиметься із водія (який також буде супровідником і листоношею), начальника відділення і листоноші. Під час візиту в село листоноша доставлятиме кореспонденцію адресатам, начальник прийматиме у відділенні (яке є нині або на робочому місці, обладнаному в автомобілі-пікапі) платежі, відправлення та інше. Час знаходження в селі знаходитиме від кількості населення.

Пересувні відділення дадуть можливість створити 33 додаткові робочі місця. Запросимо тих, кого скоротимо, але люди з віддалених сіл добиратися не зможуть, бо стартуватимуть екіпажі з Лохвиці.

Зараз ми точно не знаємо, скільки відділень залишиться і працюватиме в нинішньому режимі. Однозначно продовжать існування Лохвицьке, Заводське, Вирішальненське, Сенчанське, Пісківське. В них є автоматизовані робочі місця, обладнані комп’ютерами, терміналами, принтерами та іншим.

Плануємо до кінця року автоматизувати відділення в Луці й Токарях, це дозволяє кількість населення. У Гирявих Ісківцях обсяги роботи не дозволяють установити АРМ, це можна зробити лише за підтримки з бюджету громади, але поки що ми згоди не дійшли. Зараз там немає начальника, працює пересувне відділення. Які сільські відділення залишаться, знатимемо не раніше початку 2022 року. Якщо у селі (крім тих, де є АРМ) більше 700 жителів, крім «передвижки» може працювати ще й своя листоноша.

Валерій Ритченко

         Користуючись нагодою, Людмила Карпенко і Валерій Ритченко вітають своїх колег та ветеранів пошти з професійним святом яке відзначають 9 жовтня – Всесвітнім днем пошти, та бажають їм усіляких гараздів.

Поділись з друзями!
error1
fb-share-icon